Dodatki, które stworzą wyjątkowy klimat

Dodatki, które stworzą wyjątkowy klimat

Bywa tak, że nawet po bardzo przemyślanym remoncie siada się w swoim wymarzonym salonie i… ma się poczucie, że to nadal nie jest TO. Czegoś brakuje, nie ma spodziewanego uroku, ma się wrażenie swoistej niepełności i niedokończenia. I wcale nie chodzi o nieodpowiednie meble czy kolory ścian. Czasem bowiem kluczem do sukcesu są detale, bardziej lub mniej praktyczne, które sprawią, że pokój nabierze właśnie takiego charakteru, którego się oczekiwało.

Drobiazgi do salonu, które tworzą nastrój

Jeśli witryna stoi w idealnym miejscu, a sofa doskonale komponuje się z kolorem ścian, odpowiedniego klimatu trzeba poszukać gdzie indziej. Warto wtedy popracować nad detalami. Jest kilka dodatków, które zawsze dobrze się sprawdzą, by nieco podrasować klimat pomieszczenia.

Sofa Cezar

Sofa Cezar

Obrazy i zdjęcia

Nie chodzi wcale o słynne reprodukcje czy grafiki, które można znaleźć na setkach aranżacji w Internecie – równie dobrze można postawić na… własną twórczość! Zdjęcie ciekawego kamienia? Soczyste kolory jesieni uchwycone w kadrze? A może obraz namalowany ręką dziecka? Taka dekoracja, oprawiona w ładną ramkę, może być postawiona na komodzie lub powieszona na ścianie, z pewnością będzie wyglądała bardzo ciekawie i doda wnętrzu indywidualności.

Świeczki i latarenki

One zawsze tworzą nastrój! Można je dobierać wedle wzorów, kolorów, wielkości, a nawet kształtów, dzięki czemu można się bawić klimatem na wiele sposobów. Zestawienie kilku różnych świeczek w jednym miejscu stworzy ciekawą dekorację, a nieduża latarenka na szafce rtv będzie nie tylko źródłem delikatnego światła, ale przede wszystkich wyjątkowego, romantycznego nastroju.

Rośliny

To, że kwiaty są wyjątkową dekoracją, jest oczywiste. A jak z innymi roślinami? One też mogą służyć estetyce pomieszczenia. Piękne, czerwone jabłka, kolorowe, ozdobne dynie czy świeże orzechy o różnych kształtach także mogą pięknie przyozdobić np. ławę w salonie. Ułożone na odpowiedniej podstawce, będą artystyczną, a zarazem praktyczną dekoracją, która nasyci nie tylko oczy, ale i... kubki smakowe. Tego typu żywe dekoracje powinny być często zmieniane, więc warto pamiętać o tym, by… regularnie je zjadać.

Ława Sweden

Ława Sweden

Osłonki i doniczki

Jeśli we wnętrzu brakuje kolorów – można je bardzo łatwo wprowadzić wraz z osłonkami na doniczki, które można znaleźć w różnych stylach. Gdy sytuacja jest odwrotna i trzeba nieco złagodzić feerię barw w pokoju, warto wybierać białe lub szare dodatki, czyli chłodne, uniwersalne barwy, które dodadzą elegancji, a przy tym będą atrakcyjną dekoracją.

Lampka

To najprostszy sposób na to, by rozjaśnić wnętrze i dodać mu uroku, szczególnie wieczorami. Mała lampka z ciepłą barwą światła postawiona na półce rozjaśni wnętrze i stworzy wyjątkowy klimat - pokój od razu stanie się przytulniejszy.

Tekstylia

Kolorowe zasłony, koc rzucony na narożnik czy poduszka na wygodnym fotelu to dodatki, które od razu zmieniają charakter wnętrza. Można postawić na jeden, najlepiej pasujący kolor lub też pobawić się różnymi stylami, wprowadzając nieco artystycznego chaosu, który doda wnętrzu charakteru.

Jak widać – czasem nie trzeba wiele, by uzyskać dużą zmianę. Wystarczy odrobina wyobraźni – kwiat postawiony na regale, czy obrazek zawieszony nad kanapą to drobiazgi, które wniosą do wnętrza więcej, niż mogłoby się wydawać.

Regał

Regał