Sofa, fotel, zestaw wypoczynkowy… co najlepiej wybrać do salonu?

Sofa, fotel, zestaw wypoczynkowy… co najlepiej wybrać do salonu?

Salon, jako miejsce wypoczynku, musi spełniać pewne kryteria. Każdy oczekuje od niego wygody i przestronności, nie można także zapominać o dobrym stylu. Można powiedzieć, że to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia w całym domu, w którym spędza się najwięcej czasu, dlatego tak ważne jest, by było w nim miejsce do komfortowego odpoczynku i relaksu.

Sofa, czyli centrum dowodzenia salonem

To wydaje się oczywiste – niemal w każdym salonie znajdzie się przestronna, wygodna sofa, która pomieści kilka osób. Idealnie sprawdzi się zarówno podczas chwil w małym, rodzinnym gronie, jak i na domowych imprezach dla większej grupy. Na sofie można wygodnie nie tylko usiąść, ale i położyć się, a w razie konieczności nawet przespać. Niektóre modele są rozkładane, co czyni z nich wielofunkcyjne meble, idealne do małych mieszkań. Kanapa może mieć różne oblicza – w większych pokojach idealnie sprawdzi się duży, komfortowy narożnik, na którym każdy będzie mógł znaleźć swoje idealne miejsce, z kolei w mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się klasyczna sofa, która z kolei może mieć różne style, dzięki czemu można ją dopasować do rozmaitych – zarówno eleganckich i klasycznych, jak i nowoczesnych – aranżacji. Można powiedzieć, że kanapa jest swoistym atrybutem wygody i komfortu, dlatego ciężko wyobrazić sobie salon bez niej.

Sofa Cypis

Sofa Cypis

Królewski tron, czyli idealny fotel

Wygodny fotel jest jak wygrana na loterii, jak oaza spokoju, której poszukuje się po ciężkim dniu. Dedykowany jednej osobie, z pewnością szybko zyska miano ulubionego mebla, idealnego do relaksu z książką czy poobiedniej sjesty. Fotel nie musi stać pod ścianą, nie musi też być integralną częścią zestawu wypoczynkowego – może reprezentować zupełnie inny styl aranżacyjny, podkreślać oryginalność właścicieli lub też idealnie pasować do obranego kierunku i być eleganckim dodatkiem do reszty mebli. Różnorodność, jaka panuje wśród foteli, pozwoli każdemu wybrać idealny model. Nie brakuje foteli z funkcją spania, odpowiednich do kawalerek lub studenckich czy dziecięcych pokoi, a także stylowych foteli z pufami, które będą stanowiły wyjątkowe miejsce do wypoczynku, delektowania się kawą i książką. Fotel w salonie będzie stanowił niejako osobną strefę wypoczynku, specjalne, uprzywilejowane miejsce, idealne do celebrowania wyjątkowych chwil i warto z jego pomocą stworzyć przytulny kącik, w którym będzie można się zatracić. Trzeba jednak przyznać, że fotel nie zastąpi wygodnej kanapy z prostego względu – jest znacznie mniejszy.

Fotel Gustav Promocja

Fotel Gustav Promocja

Zestaw wypoczynkowy, czyli wygoda dla każdego

To idealne rozwiązanie, szczególnie, jeśli docenia się zarówno wygodę kanapy, jak i – można powiedzieć - przesłanie fotela, a przede wszystkim ma się odpowiednią ilość miejsca. Stylowy komplet wypoczynkowy nie tylko ozdobi salon, stanowiąc estetyczną, przyjemną dla oka całość, ale będzie też kwintesencją wygody i komfortu, jakie wynikają z użytkowania dwóch rodzajów mebli. Nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem idealnego miejsca dla siebie – w każdej chwili można się wygodnie wyłożyć, a nawet zdrzemnąć na sofie lub też rozsiąść w fotelu i delektować swego rodzaju bezpieczeństwem oraz ciepłem, jakie oferuje „osobiste”, jednoosobowe siedzisko. Słowem – zestaw wypoczynkowy doskonale sprawdzi się w dużym salonie, zapewniając komfort na wiele różnych sposobów.

Zestaw Prince Promocja

Zestaw Prince Promocja