Toaletka w sypialni – mały mebel o dużym znaczeniu

Toaletka w sypialni – mały mebel o dużym znaczeniu

Widuje się ją w filmach, gdzie przedstawiane są eleganckie sypialnie, kojarzy się z luksusem i wygodą. Bywa marzeniem wielu małych dziewczynek, często zresztą przedstawiana jest w zabawkowej formie, a nastolatkom i starszym potrafi dodać sporo punktów do poczucia kobiecości. Jest jakby fragmentem innego świata, w którym własny komfort i piękno stawia się na pierwszym miejscu, pozwala na chwile zapomnienia i nieszkodliwego egoizmu. Trzeba przyznać, że toaletka jest jednym z najbardziej symbolicznych mebli, z mocno nadbudowanym przesłaniem i funkcjonalnością.

Toaletka – osobisty kącik piękności

Toaletka to niewielkie biurko, zazwyczaj połączone z lustrem i oświetleniem. Jest idealnym miejscem do przechowywania biżuterii, perfum i podręcznych kosmetyków. Przy toaletce można wykonywać makijaż wygodnie przy tym siedząc i mając odpowiednie światło, można także czesać włosy i celebrować inne zabiegi pielęgnacyjne, jak manicure czy nakładanie maseczek. Toaletka zazwyczaj stoi w sypialni, by wespół z łazienką i szafą tworzyć strefę, w którym kobieta może się przygotować do wyjścia lub snu od stóp do głów. Wymaga odpowiedniego miejsca, by można było przy niej postawić krzesło, które nie będzie problemem podczas przechodzenia przez pokój. Na toaletce można także postawić telefon czy wykonywać drobne prace, jak przeglądanie rachunków. Słowem – to biurko o typowo kobiecym przeznaczeniu, które poza praktycznym użyciem, ma również walory estetyczne. Stylowa toaletka jest prawdziwą ozdobą sypialni.

Biurko / Toaletka Ada

Biurko / Toaletka Ada

Jak wybrać najlepszą toaletkę?

Najpierw należy znaleźć dla niej odpowiednie miejsce – wtedy też inspiracja na to, jak powinna wyglądać, przyjdzie sama. Jeśli toaletka będzie stała w sypialni, może być stylem połączona z innymi meblami lub też prezentować się zupełnie inaczej, stanowiąc jakby osobną oazę piękna dla jej użytkowniczki, coś wyraźnie odznaczającego się od reszty. Jeśli gotowa toaletka nie jest tym, czego się poszukuje, warto się zastanowić nad stworzeniem swojej własnej! Wystarczy dobrze dobrane biurko oraz odpowiednio duże lustro, a także wygodny fotel lub taboret. Należy tez dobrze przemyśleć kwestię oświetlenia, by móc wygodnie i komfortowo wykonywać makijaż.

Biurko Uno

Biurko Uno

Wady i zalety toaletki

Niezaprzeczalną zaletą jest jej urok – to coś bardzo kobiecego, klimatycznego, idealnie zdobiącego sypialnię. Wadą jest fakt, że wymaga miejsca, które trzeba przewidzieć już na etapie planowania sypialni. Czasem też może się okazać, że wyobrażenie o korzystaniu z toaletki mija się z rzeczywistością, bo łazienka bywa wystarczająca, dlatego warto się zastanowić, czy przy takim układzie inwestować w dodatkowe meble do sypialni. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by była głównie dekoracją. W sypialniach, w których nie ma łazienki, toaletka będzie jak znalazł, szczególnie, jeśli lubi się poświęcać czas na rytuały pielęgnacyjne i docenia się spokój w takich chwilach. Ponadto, toaletki są bardzo funkcjonalne – często bowiem brakuje miejsca w sypialni, by odłożyć ubranie, schować balsamy do ciała używane wieczorem, czasopisma czy lekarstwa. Nocne stoliki są zazwyczaj mniejsze, dlatego małe biureczko będzie jak znalazł. Najczęściej jednak toaletkę… po prostu chce się mieć, właśnie jako symbol, wyjątkowo kobiecy dodatek, nieco romantyczny, tak inny od standardowej szafy czy półki w łazience.

Stoliki Nocne Anders

Stoliki Nocne Anders