Praktyczne meble do przechowywania: jak wybrać szafy, komody i półki na każdą okazję?

Praktyczne meble do przechowywania: jak wybrać szafy, komody i półki na każdą okazję?

Podczas urządzania mieszkania niezwykle ważny jest wybór odpowiednich mebli do przechowywania. Ubrania, bielizna pościelowa i stołowa, a także książki, dokumenty czy pamiątki rodzinne powinny mieć swoje miejsce. Dzięki temu w mieszkaniu łatwiej będzie utrzymać porządek, a także odnaleźć potrzebne przedmioty. Zastanawiasz się, jak wybrać szafy, komody i półki na każdą okazję? W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując praktyczne meble do przechowywania.

Meble do przechowywania - pojemna szafa na ubrania

Pojemna szafa na ubrania to niezbędny element każdego mieszkania. W zależności od metrażu można postawić ją w osobnej garderobie, sypialni lub przedpokoju, gdzie dostęp mają wszyscy domownicy. W niewielkich mieszkaniach, w których pokój dzienny pełni także funkcję sypialni, szafa na ubrania powinna stanąć właśnie tam. Kupując ją, warto przede wszystkim przemyśleć układ wnętrza. Jeżeli wolisz wieszać ubrania na wieszakach, powinna mieć długi drążek. Półki sprawdzą się z kolei do układania t-shirtów czy spodni. Pomocne mogą okazać się organizery, które ułatwią zagospodarowanie wysokich czy głębokich regałów. 

Jeżeli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, warto wybrać wysoką szafę na ubrania. Półki na samej górze można wykorzystać do odłożenia rzadziej używanych rzeczy. Jeżeli chodzi o wygląd, w niewielkim wnętrzu sprawdzą się zdecydowanie jasne kolory frontów. Dodają lekkości i optycznie powiększają przestrzeń. Doskonałym pomysłem są drzwiczki z połyskiem lub nawet lustra. Te drugie nie tylko przepięknie odbijają światło, ale również są praktyczne przy dobieraniu stylizacji.

Praktyczne komody do przechowywania - do salonu i nie tylko

Komody to praktyczne meble, wyposażone są głównie w szuflady, ale też szafki. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i do przechowywania różnych rzeczy. W bogatej ofercie AMDK meble znajdziesz komody w różnych kształtach i gabarytach. Do salonu sprawdzi się pojemny mebel, w którym zmieścisz obrusy, dokumenty, a także elektronikę czy nawet zastawę stołową. Komoda jest idealna też w sypialni, gdzie posłuży do przechowywania bielizny i ubrań. Jest również niezastąpiona w domowym gabinecie i dziecięcym pokoju. W szufladach pomieścisz dokumenty, podręczniki, zeszyty i inne szkolne artykuły.

Jeżeli zastanawiasz się jak wybrać komodę, zwróć uwagę także na wygląd mebla. Dopasuj go stylem i kolorystyką do wnętrza. Większe, szerokie modele doskonale sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach, takich jak salon w klasycznym stylu. Wysokie i wąskie komody o lekkiej konstrukcji to dobry wybór do miejsc o mniejszym metrażu. Zmieszczą się nawet w przedpokoju czy niewielkiej sypialni.

Komoda jest meblem, który można wykorzystać podwójnie. Wewnątrz pomieści rzeczy, których nie chcesz mieć na widoku, natomiast na powierzchni możesz umieścić to, co chcesz wyeksponować. Postaw tam ozdoby, zdjęcia, wazon czy doniczkę, a nawet książki, by uzupełnić aranżację. Niska i szeroka komoda doskonale sprawdzi się również w roli szafki pod telewizor.

Regały oraz półki do salonu, biura i pokoju dziecięcego

Praktyczne meble do przechowywania to nie tylko zamykane szafki i szuflady. Uzupełnieniem aranżacji są regały i półki, które służą głównie do wyeksponowania niektórych przedmiotów. Jeżeli jesteś bibliofilem, zapewne nie wyobrażasz sobie salonu lub gabinetu bez pokaźnej biblioteczki. Na półkach warto postawić również rośliny w doniczkach, wazony, figurki czy świeczniki oraz zdjęcia w ramkach. Oprócz prostych regałów ciekawym rozwiązaniem są także takie z szafkami lub szufladami. Wyglądają ciekawiej, a ponadto oprócz książek pomieszczą przedmioty, które nie mają być widoczne - np. dokumenty. Półki to również nieodzowny element pokoju dziecięcego. Jeżeli Twoja pociecha chodzi do szkoły, przyda jej się regał na szkolne podręczniki, a także półka na ulubione lektury.

Witryna lub kredens - ciekawy dodatek do salonu z jadalnią

Jeżeli masz miejsce w salonie, ciekawym dodatkiem jest kredens. Służy on do przechowywania zastawy stołowej, więc sprawdzi się głównie w pokoju dziennym połączonym z jadalnią. Niektóre wyposażone są także w drzwiczki z szybą, co pozwala wyeksponować wyjątkowe zestawy porcelany. W salonie sprawdzi się także witryna. Na półkach za szybą można przechowywać zarówno książki, jak i nagrody sportowe czy rodzinne pamiątki, jest to więc uniwersalny element wyposażenia.

Meble modułowe i meblościanki do salonu - pojemne i funkcjonalne

Jeżeli nie masz w domu wiele miejsca, by zmieścić osobną szafę na ubrania, komody, witryny, a także otwarte regały czy półki, doskonałym rozwiązaniem jest nowoczesna meblościanka. Sprawdzi się głównie w salonie, ale też pokoju dziecięcym czy sypialni małżeńskiej. W skład kompletu wchodzą różne meble, w tym komponent z drążkiem na ubrania lub szafka z półkami. W jednym pojemnym segmencie zmieścisz zarówno ubrania, pościele, ręczniki czy obrusy, a także rodzinne pamiątki i albumy czy dokumenty. Decydując się na meble modułowe, w łatwy sposób rozbudujesz komplet o nowe elementy, a także dowolnie ułożysz poszczególne komponenty.

Praktyczne meble do przechowywania do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego

W pokoju dla dziecka lub nastolatka potrzeba jest wiele funkcjonalnych mebli. Pokój ten jest dla dziecka zarówno sypialnią, miejscem do nauki, zabawy i wypoczynku. Wybierając praktyczne meble do przechowywania do pokoju dziecięcego, postaw przede wszystkim na pojemną szafę na ubrania. Do kompletu warto kupić komodę oraz regał. Dzięki temu zestawowi w pokoju Twojej pociechy zmieszczą się jej ubrania, zabawki i artykuły szkolne. Dobrym pomysłem jest także nowoczesna meblościanka. W jej skład wchodzi moduł z drążkiem do przechowywania ubrań, regał, witryna, półki, a w zestawach przeznaczonych do pokoju dla dzieci także biurko. Zakup kompletu jest bardziej opłacalny pod względem ekonomicznym. Szeroki wybór dostępnych młodzieżowych frontów sprawia, że nowoczesne meblościanki są idealne do pokoju nastolatka.


Komentarze