Jaką rolę pełni przedpokój?

Jaką rolę pełni przedpokój?

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które wprowadza do wnętrza domu. Jego istnienie może być bardzo przydatne dla usytuowania dużej szafy, która doskonale pomieści wierzchnie okrycia, obuwie oraz inne akcesoria codziennego użytku. Dzięki temu nie potrzeba dużych mebli w innych pomieszczeniach, ponieważ w szafie w przedpokoju można pomieścić naprawdę wiele. Niektórzy tak organizują jej wnętrze, żeby można też było przechowywać deskę do prasowania, żelazko lub odkurzać. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dodatkowego schowka na tego typu przedmioty. Z uwagi na charakterystykę pomieszczenia można wybrać szafę przesuwną lub uchylną.

Szafa przesuwna sprawdzi się w mniejszych przedpokojach. Warto pomyśleć, aby drzwi szafy były dodatkowo wyposażone w lustro, które jest bardzo funkcjonalnym elementem. Można tez wybrać opcję dekoracyjną jak szafa Paryż lub Tygrys, która jest wzbogacona kolorowym obrazkami przykrywającym drzwi. Jest to zapewne oryginalny wybór, którego dokonują osoby posiadające duże lustro w innej części wnętrza.

Wszystkie drogi prowadzą do przedpokoju

Przedpokój może także być miejscem, w którym zostanie umiejscowiona garderoba, jako doskonały organizator dla odzieży wierzchniej. To także znakomita opcja dla przybyłych gości, aby w odpowiedni sposób zadbać o ich odzież. Wieszaki pozwalają na wygodne zawieszenie płaszczy i kurtek. Garderoba Carla jest doskonałym pomysłem na zagospodarowanie przedpokoju. Ważnym elementem przedpokoju jest także lustro.

Można skorzystać z opcji lustra wiszącego lub stojącego. Znacznie powszechniej można spotkać się z lustrem wiszącym. Jego obecność w przedpokoju pozwoli na ostatnie rzucenie okiem na siebie przed wyjściem. Każdy lubi przecież mieć swój wygląd pod kontrolą. Lustro pozwala na drobne poprawki i skorygowanie ewentualnych braków. Przedpokój jest miejscem intensywnie eksploatowanym. Wszystkie drogi do domu czy z domu prowadzą właśnie przez przedpokój. Dlatego warto mieć na uwadze, aby szczególnie dbać o czystość w tym miejscu, ponieważ stanowi ono swoistą wizytówkę całego domu. Zwłaszcza, że zdarza się też tak, iż niektóre osoby na przedpokoju kończą wizytę w naszym domu. Ponieważ pod obuwiem wnosi się różnego typu zanieczyszczenia z zewnątrz, należy dbać o czystość przedpokoju, aby nie przedostały się one na dalszą część domu czy mieszkania. W tym celu warto zastosować wycieraczkę.

Szafa Mezo I

Szafa Mezo I

Jak zagospodarować przedpokój?

Zagospodarowanie przedpokoju zależy od jego wielkości. Na dużych powierzchniach można umieścić wygodne siedzisko, które zazwyczaj jest wykorzystywane przy zakładaniu obuwia. Ponadto warto tez pomyśleć o aspektach dekoracyjnych takich jak obrazki lub kwiaty. Jest to szczególnie dobry pomysł dla miłośników roślin, którzy potrafią odpowiednio je pielęgnować. Warto wybrać kwiaty, które wydzielają przyjemny aromat. Wówczas na wstępie można powitać przybyłych miłym dla nozdrzy zapachem.

Pamiętajmy, że rola przedpokoju wcale nie jest bez znaczenia. Dlatego zadbanie o jego schludny wizerunek jest równie istotne jak wystrój innych wnętrz. W przedpokoju warto zagospodarować tak przestrzeń, aby pomieścić w nim wszystkie elementy, które są codziennego użytku lub wykorzystywane rzadziej, w razie określonej sytuacji, jak np. parasol, płaszcz przeciwdeszczowy, smycz dla psa czy inne przedmioty.

Szafa Mika I

Szafa Mika I