FILTR

Cena

od 
do 

Szerokość:

od 
do 

Głębokość:

od 
do 

Wysokość:

od 
do 
Kategorie

Szafy przesuwne

Szafy przesuwne do przedpokoju z lustrem

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy po przekroczeniu progu, stąd też szafy przesuwne do przedpokoju muszą być efektowna, aby robiły na gościach wrażenie. Choć to nie ich główne zadanie, bo rzecz jasna szafy przesuwne do przedpokoju w bloku, czy też w domu wolnostojącym muszą być przede wszystkim pojemne i funkcjonalne. A dlaczego akurat szafy przesuwne na przedpokój a nie tradycyjne z otwieranymi drzwiami na boki? Powodem jest metraż, który w odniesieniu do wnętrza, jakim jest przedpokój zazwyczaj jest niewielki. A szafy przesuwne przedpokój nie zabierają dodatkowego miejsca podczas ich otwierania.

Tak naprawdę szafa to obowiązkowe wyposażenie każdego przedpokoju, co trudno jest sobie wyobrazić to wnętrze bez mebla, jakim jest szafa. Byłoby to niepraktyczne, bo gdzie trzymalibyśmy kurtki i odzienia wierzchnie, które po wejściu do domu? Dlatego też szafa do przedpokoju przesuwna to mebel niezastąpiony. Jest praktyczny, wygodny, a na dodatek pozwala zachować w pomieszczeniu ład i porządek.

Szafy przesuwne do przedpokoju dopasowane do metrażu

Decydując się na zakup szafy, musimy wziąć po uwagę wymiary przedpokoju. Gotowa szafa do przedpokoju przesuwna może być bowiem m.in. dwuskrzydłowa lub trzyskrzydłowa, z lustrem co przekłada się na różne wymiary. Ponadto nawet szafy do przedpokoju przesuwne o tej samej ilości drzwi, mogą się różnić między sobą wymiarami. Stąd też tak ważne jest, aby najpierw wymierzyć miejsce, w którym ma ona stanąć, a następnie dobrać taki model, który w pełni wykorzysta wolną przestrzeń.

Najbardziej standardowa szafa przesuwna w przedpokoju, to taka, której głębokość wynosi 60 cm. Pozwala ona na swobodne przechowywanie w niej płaszczy, kurtek czy koszul, które powiesimy na wieszaku.

Szafy przesuwne do przedpokoju w bloku

Przedpokoje w bloku zazwyczaj dają mniejsze pole do działania niż ma to miejsce w domkach jednorodzinnych, ponieważ ograniczają je niewielkie gabaryty. W takich wnętrzach jeszcze ważniejsze jest to, aby umiejętnie wykorzystać każdy centymetr. Z tego też powodu, wybierając szafy przesuwne do przedpokoju w bloku, warto rozważyć opcję z lustrzanymi drzwiami. Dzięki temu zyskamy możliwość przejrzenia się przed wyjściem w całej okazałości, a poza tym nie musimy trudzić się nad tym, gdzie by umieścić lustro. Taki patent jest bardzo praktyczny i dlatego szafy przesuwne na przedpokój często wyposażone są w lustro, szczególnie jeśli mówimy o przedpokojach o małych gabarytach.

Szafy przesuwne na przedpokój z wysuwanymi szafkami

Wydawać by się mogło, że szafy przesuwne przedpokój ograniczają się do posiadania tradycyjnych półek i drążków na wieszaki. Jednak szafa do przedpokoju przesuwna daje o wiele większe możliwości. Producenci oferują nam bowiem takie szafy, które są wysuwane, dzięki szafką cargo. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ po wysunięciu pozwala zobaczyć, co znajduje się na samym końcu szafki i tym samym z łatwością odnajdujemy szukaną rzecz. I to bez konieczności wyciągania czegokolwiek z szafy. Ale czy taka szafa przesuwana do przedpokoju z wysuwanymi szafkami sprawdzi się w każdym pomieszczeniu? Okazuje się, że niekoniecznie.

Wysuwane szuflady bądź szafki może posiadać taka szafa przesuwna w przedpokoju, który jest dość szeroki. Wszystko ze względu na to, że jeżeli szafa ma 60 cm głębokości, to szafka cargo będzie wysuwała się również niemal na 60 cm. Stąd też takie szafy przesuwne do przedpokoju nie mogą być wstawiane wówczas, gdy wnętrze jest wąskie.

Szafa przesuwna z lustrem, która powiększy wnętrze

Czy jest możliwe, aby szafy przesuwne na przedpokój mogły powiększyć wnętrze? Okazuje się, że tak. A dzieje się tak za sprawą umiejętnie dobranych frontów. Na pewno szafy przesuwne do przedpokoju w bloku, które są małe, powinny być w jasnych kolorach, takich jak biel czy beż. Ponadto warto wiedzieć, że lustro sprawia, iż pomieszczenie zyskuje głębię i dodatkowe centymetry. Stąd też szafy przesuwne przedpokój z lustrem to strzał w dziesiątkę.

Innym trikiem, który powiększy mały przedpokój są fronty, na których znajdują się poziome pasy. Podobny efekt uzyskamy, jeżeli szafa do przedpokoju przesuwna będzie lakierowane. Taka opcja jest w ostatnim czasie bardzo modna, i to nie tylko w wersji do przedpokoju, ale również do każdego innego pomieszczenia w domu.

Praktyczne rozwiązania do wykorzystanie w szafie przesuwnej

Każdemu z nas zdarza się szukać czegoś w szafie po ciemku. Tylko po co się męczyć, skoro szafa przesuwna do przedpokoju może posiadać światło w swoim wnętrzu. Bardzo ciekawy efekt możemy uzyskać, przy zastosowaniu listew ledowych. Mogą mieć one różne barwy, ale co najważniejsze oświetlają wnętrze i dzięki temu bez problemu znajdujemy szukaną rzecz. Takie dodatkowe opcje, o jakie wzbogacimy swoje szafy sprawią, że korzystanie z nich będzie jeszcze bardziej komfortowe. Oświetlenie do tylko jeden z pomysł, a każdy może sprawić, że jego szafa przesuwna w przedpokoju nabierze indywidualnych cech.

Najważniejsze, aby szafa przesuwna w przedpokoju była praktyczna, pojemna i oddawała klimat pomieszczenia!