Jak urządzić przytulną sypialnię?

Jak urządzić przytulną sypialnię?

Można mieć dom jak z marzeń, salon jak z żurnala i kuchnię jak u najlepszych kucharzy świata, ale… i tak ulubionym miejscem będzie sypialnia. To azyl, miejsce odpoczynku i relaksu po całym dniu, gdzie można wygodnie i komfortowo nabierać sił na kolejny dzień. Dlatego warto się postarać, by ten pokój był naprawdę wyjątkowy i sprzyjał wszystkiemu, co przyjemne.

Łóżko Dora + Stelaż

Łóżko Dora + Stelaż

Kolory do sypialni – jakie wybrać?

Zazwyczaj urządza się sypialnię na dwa sposoby - albo w jasnych, pastelowych kolorach, kojarzących się z błękitnym niebem, wiosenną łąką i romantyzmem, albo wręcz przeciwnie – wybiera się ciemne, mocne barwy, które optycznie będą dodają ciepła i tworzą – jakkolwiek paradoksalnie to brzmi – przyjemną norę. Jeśli chodzi o pastelowe odcienie – błękit, róż, zieleń to zdecydowanie faworyci, bardzo często wybierani właśnie do sypialni. Kojarzą się z lekkością i latem, są słodkie, nieco cukierkowe, idealnie współgrają z klimatem puszystej pościeli, ale są też nieco chłodne. Z kolei ciemne kolory – bordo, granat, butelkowa zieleń, a nawet czerń – to barwy, które wydają się nieco agresywne, a z drugiej strony mają w sobie coś namiętnego, przyciągającego, bardzo nastrojowego. Każdy ze wspomnianych kolorów wprowadzi do sypialni inny klimat, a który wybrać? Warto tutaj spojrzeć na swój temperament, przypomnieć sobie warunki, w których się najchętniej wypoczywa, kierować się własnymi upodobaniami, mniej zaś gotowymi aranżacjami. Dużą rolę w tym, jaki ostatecznie uzyska się efekt, odgrywają oczywiście meble do sypialni, dodatki, oraz to, co najważniejsze, czyli łóżko.

Dodatki, które stworzą w sypialni wyjątkowy nastrój

Niezależnie od tego, który kolor wybierze się do sypialni, to właśnie dzięki dodatkom uzyska się wymarzony efekt. Niektóre z nich są niezbędne, jak np. szafki nocne do sypialni, które służą jako schowki i półki na lampkę czy książkę. Jeśli pokój nie ma zbyt dużych rozmiarów, można gooptycznie powiększyć z pomocą lustra, które dodatkowo nieco je rozjaśni. Warto także ustawić w sypialni żywe, zielone rośliny, jednak nie za dużo, by nie zabierały tlenu. Sporo zmienia także zabawa tekstyliami. Łóżko do sypialni, poza swoim oczywistym przesłaniem, w ciągu dnia może być wyjątkową ozdobą, jeśli przykryje się je elegancką narzutą i ułoży dekoracyjne poduszki. W oknie z kolei warto zawiesić zasłony, odpowiednio dobrane pod kolor czy to tekstyliów na łóżku czy ścian. Wybierając jasne kolory jako dominujące, dobrze jest dobrać kilka kontrastujących dodatków, np. ciemny dywan czy właśnie zasłony lub poduszki. Z kolei przy ciemnych barwach, szczególnie odcieniach granatu i zieleni, idealnie sprawdzą się dekoracje w odcieniach złota i srebra, które dodadzą sypialni wyjątkowego charakteru.

Łóżko Asti + Stelaż

Łóżko Asti + Stelaż