Mieszkanie na wynajem – na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie na wynajem – na co zwrócić uwagę?

Planujesz wynajmować mieszkanie? Zanim wystawisz ogłoszenie, warto zapoznać się z ofertami w najbliższej okolicy. Dzięki temu dowiesz się, jakie ceny panują na rynku wynajmowanych mieszkań, jaka jest konkurencja oraz co przyciąga uwagę potencjalnych wynajmujących. Dzięki temu masz możliwość stworzenia najlepszej oferty oraz znalezienia idealnych lokatorów!

Puste czy umeblowane?

Puste mieszkania są poszukiwane przede wszystkim przez osoby zainteresowane najmem długoterminowym; zwykle rodzina posiada swoje meble i chce je rozstawić według własnych potrzeb i preferencji. Jeśli jednak wynajmujesz mieszkanie w większym mieście, musisz liczyć się także z krótszymi umowami oraz koniecznością umeblowania mieszkania. Warto zrobić to na początku, by podnieść wartość rynkową mieszkania. W mieszkaniu po babci znajduje się stara meblościanka? Kanapa i fotele mają za sobą lata świetności? A może zmieniasz dywan w domu i poprzedni bez żalu umieścisz w wynajmowanym mieszkaniu? Wielu wynajmujących podąża tą drogą; jeśli jednak chcesz podnieść cenę wynajmu, zainwestuj w podstawowe meble. Wystarczy odmalowanie ścian, ustawienie nowych mebli i wyremontowana łazienka, by znacząco podnieść komfort i jednocześnie zwiększyć cenę. Zainwestuj w wyposażenie wynajmowanego mieszkania i spraw, by Twoja oferta wyróżniała się na rynku nieruchomości!

Szafa 150 Avallon

Szafa 150 Avallon

Wyposażenie mieszkania – co wybrać?

Zastanawiasz się, jakie meble najlepiej sprawdzą się w wynajmowanym mieszkaniu? Przede wszystkim postaw na wygodę i użytkowość; wynajmujący sam zadecyduje o ozdobach i dekoracjach. Przykładem może być kolekcja Sweden: jasne, minimalistyczne meble, które doskonale sprawdzą się w niemal wszystkich wnętrzach. Ich uniwersalność pozwala na tworzenie dowolnych aranżacji dzięki zastosowaniu kolorowych dodatków. W salonie warto postawić na wygodny zestaw wypoczynkowy – nie musisz wydawać wielkich pieniędzy, by zaaranżować przestrzeń w salonie. Wystarczy wygodna sofa i stolik; nawet w przypadku niewielkich pomieszczeń możesz zadbać o komfort użytkowników. Nie zapomnij o sypialni! W tym wypadku najlepiej sprawdzi się zasada „im mniej, tym lepiej”. Wygodne łóżkoszafka nocnakomoda lub szafa to minimum, jednak przeładowane sypialnie nie robią najlepszego wrażenia. Jeśli nie wiesz, jakie meble i dodatkowe wyposażenie ustawić, pozostaw wolną rękę przyszłym lokatorom. Przed podpisaniem umowy możecie negocjować, jakie meble będą potrzebne – szczególnie w przypadku dłuższego najmu. Pamiętaj, że mieszkanie wyposażone w nowe meble powinno być zabezpieczone odpowiednio wysoką kaucją. Tylko wtedy masz gwarancję, że lokatorzy nie zniszczą wyposażenia mieszkania. Przy podpisywaniu umowy warto zadbać o aneks zawierający wykaz mebli i pozostałego wyposażenia oraz ich stan; w przypadku cenniejszych elementów możecie także zdecydować się na zrobienie zdjęć.

Komoda Primo - PKSZ160

Komoda Primo - PKSZ160

A może profesjonalna aranżacja wnętrz?

Jeśli zależy Ci na tym, by mieszkanie osiągnęło najwyższą możliwą cenę, możesz skorzystać z usług agencji odpowiedzialnej za wynajem nieruchomości. Zanim zgłosisz swoje mieszkanie do wyceny skonsultuj się także z osobą zajmującą się aranżacją wnętrz. Często wystarczy kilka naprawdę niewielkich drobiazgów, by odmienić wygląd mieszkania. Idealnie dobrane kolory ścian, odpowiednie oświetlenie, kilka nowych mebli – jeśli nie masz czasu lub ochoty, by zajmować się wyposażeniem mieszkania, pozostaw to zadanie profesjonalistom.

Stolik Nocny Loveli - LS50

Stolik Nocny Loveli - LS50