Najczęstsze Błędy w Aranżacji Łazienki

Najczęstsze Błędy w Aranżacji Łazienki

Łazienka ma szczególne znaczenie - to przestrzeń, w której rano przygotowujemy się do wyzwań nadchodącego dnia, a wieczorem relaksujemy się i odpoczywamy po jego trudach. Czas w łazience powinien sprzyjać naszej regeneracji. Aby tak się stało, musimy zadbać o jej ładną, harmonijną, a przede wszystkim funkcjonalną aranżację. Jak to zrobić? Poniżej opisujemy kilka częstych błędów. Te najbardziej oczywiste – jak zbyt nisko/wysoko powieszone lustro czy źle uformowane spadki na podłodze przy prysznicu bezbrodzikowym sobie odpuściliśmy. Zobacz, czego jeszcze należy się wystrzegać.

Meble łazienkowe z kolekcji Porto – sposób na funkcjonalne i estetyczne przechowywanie akcesoriów łazienkowych

Meble łazienkowe z kolekcji Porto – sposób na funkcjonalne i estetyczne przechowywanie akcesoriów łazienkowych

Płytki wysokopołyskowe na podłodze

Wyglądają oczywiście bardzo korzystnie, jednak łazienka jest miejscem, w którym zachlapanie podłogi wodą zdarza się notorycznie. Mokre płytki wysokopołyskowe są bardzo śliskie - a więc niebezpieczne, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.

Śnieżnobiałe płytki na podłodze

Minimalistyczne i estetyczne, ale na pewno niezbyt funkcjonalne- aby dobrze się prezentowały, wymagają codziennego czyszczenia. Zwłaszcza, jeśli z łazienki korzystają osoby o długich, ciemnych włosach.

Brak przestrzeni i/lub zła lokalizacja sprzętów

Poprawne zaplanowanie łazienkowej przestrzeni powinno uwzględniać zachowanie minimalnych odległości pomiędzy sprzętami. Aby sprawnie poruszać się po łazience zadbajmy o odpowiednią ilość miejsca przy wanną, wokół prysznica oraz przed zlewem czy pralką (zwłaszcza, jeśli mamy model napełniany od frontu.

Białe fugi pomiędzy płytkami podłogowymi

Nawet, jeśli zainwestujemy w nieco bardziej odporne na zabrudzenia fugi epoksydowe, to i tak prawdopodobieństwo, że będą one faktycznie białe jest bliskie zera. Kto ma czas na częste czyszczenie fug szczoteczką? Nieestetyczne zabrudzenia rzucają się w oczy. Zdecydowanie lepszym wyborem są fugi szare lub czarne.

Brak wentylacji bądź niedostateczna wentylacja

To duży błąd - w niewentylowanych łazienkach grzyb i pleśń pojawiają się wyjątkowo szybko. Jednak sama kratka wentylacyjna nie da nam gwarancji, że unikniemy tego problemu. Wybierając drzwi do łazienki również powinniśmy zdecydować się na model z podcięciem wentylacyjnym.

Słabe oświetlenie łazienki

Jedno źródło światła to zdecydowanie za mało. Prócz oświetlenia sufitowego niezbędne jest również światło w rejonie lustra czy umywalki – zwłaszcza przy układaniu włosów czy wykonywaniu makijażu. Możemy zamontować lampy po obu stronach lustra bądź w jego ramie.

Meble Łazienkowe Evo - TRTR01

Meble Łazienkowe Evo - TRTR01

Widoczne odprowadzenia

Wszelkie rury i syfony powinny być skrzętnie schowane. Wystawianie ich na światło dzienne potrafi wyjątkowo oszpecić łazienkę. Armatura z montażem podtynkowym prezentuje się zdecydowanie estetyczniej.

Mała ilość miejsca do przechowywania

W łazience zwykle przechowujemy nie tylko kosmetyki, ale również środki służące do sprzątania. Złota armatura czy duża wanna tracą cały urok w towarzystwie wiadra z mopem. Powinniśmy zainwestować w łazienkowe szafki, które pozwolą na wygodne przechowywanie niezbędnych akcesoriów.

Różne odcienie bieli wyposażenia sanitarnego

Niby drobiazg, a skutecznie potrafi zepsuć ostateczny efekt: ładna wanna i efektowny brodzik pochodzące z innych serii lub od innych marek najczęściej będą różniły się odcieniem bieli. Warto zainwestować w sprzęty sanitarne pochodzące z tej samej linii – mamy gwarancję, że będą do siebie pasować stylistycznie, a ich kolor będzie identyczny.