Neo-mint – Kolor Roku 2020!

Neo-mint – Kolor Roku 2020!

Niezależne organizacje zajmujące się analizą prognozowaniem trendów cyklicznie wybierają kolor, który stanie się najbardziej pożądanym w danym roku. Jedną z takich organizacji jest londyńska agencja WGSN. Już wiemy, jaki kolor zdominuje rok 2020: poznajcie neo-mint.

Neonowo miętowy: harmonia technologii z naturą

Wbrew pozorom prognozy trendów mają swoje odzwierciedlenie w biznesie i przemyśle. Najmodniejszy kolor roku zwykle przebojem wdziera się na salony, dominując wnętrza oraz szafy. Projektanci mody (a w ślad za nimi sieciówki) biorą go pod uwagę przy pracy nad nowymi kolekcjami, producenci mebli i akcesoriów wnętrzarskich również nie pozostają w tyle. Młode pary zaś często wybierają aktualny kolor roku jako motyw przewodni wesela. Zdaniem WSGN neonowy miętowy idealnie oddaje globalne nastroje początku kolejnej dekady: zalewa nas świat technologii i nauki, ale równocześnie jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w kwestie ochrony środowiska i ekologiczny styl życia. Taki właśnie jest ten kolor: futurystyczny i chłodny, ale wciąż nawiązujący do roślinności, przyrody. Jednym słowem, neo-mint łączy technologię z naturą.

Neo-mint we wnętrzach

Sofa Verona idealnie wpisuje się w trendy nadchodzącego roku

Sofa Verona idealnie wpisuje się w trendy nadchodzącego roku

Tyle teorii, a jak wprowadzić trendy we wnętrza? Na szczęście miętowy to kolor dość wdzięczny, w dodatku wszelkie odcienie zieloni świetnie działają na nasz układ nerwowy. W rozbielonej, pastelowej wersji miętowy sprawdzi się na większych powierzchniach – np. jak w przypadku naszej kanapy tapicerowanej Verona. Miętowe ściany to również dość bezpieczny a zarazem efektowny pomysł na wprowadzenie trendu do naszych mieszkań. Mięta dodaje wnętrzom lekkości i świeżości. Wreszcie, chyba ciężko znaleźć drugi kolor (nie licząc bieli i czerni) który sprawdzi się w tak wielu stylach: jako zamiennik szarego w skandynawskim czy uzupełnienie białych mebli w stylu prowansalskim, a także w koncepcjach wnętrz wykonanych w stylach takich jak glamour, art deco, francuski czy minimalistyczny. Z kolei rzucająca się w oczy neonowa mięta stanowi bardzo atrakcyjny odcień dla wszelkiego rodzaju dodatków. Prostym (i tanim) sposobem na ekspresową i zgodną z trendami metamorfozę wnętrza jest zakup kilku akcesoriów i tekstyliów w tym odcieniu. Poszewki na poduchy, świece, serwety, wazony, pledy czy doniczki w intensywnym miętowym kolorze znakomicie ożywią wnętrze. Pomalowanie jednej ściany na intensywny miętowy kolor i zdublowanie go w kilku dodatkach przyniesie spektakularny efekt, ale jest to pomysł raczej dla odważnych. Sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Mięta - z czym łączyć?

Kolor roku 2020 bardzo dobrze wypada w połączeniu z bielą, szarością, beżem oraz innymi pastelowymi barwami. Zaskakująco korzystnie wygląda również połączenie mięty z głębokim odcieniem granatu. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie miętowego do kontrastowych biało-czarnych aranżacji. Połączenie mięty i złota jest z kolei nieco ekstrawaganckie, ale harmonijne; będzie pasowało do stylu glamour oraz art deco. Jeśli chodzi o materiały i surowce, neo-mint doskonale prezentuje się w zestawieniu z drewnem, wikliną, rattanem oraz marmurem. Trendy zmieniają się z sezonu na sezon jak w kalejdoskopie. Jednak miętowy to jedna z bezpiecznych, atrakcyjnych i ponadczasowych barw - warto skusić się chociażby na kilka akcesoriów w tym kolorze.