Małe wnętrze, duży pomysł — czyli o meblach wielofunkcyjnych

Małe wnętrze, duży pomysł — czyli o meblach wielofunkcyjnych

Z roku na rok przestrzenie mieszkalne są coraz mniejsze. Ma to niewątpliwie swoje plusy. Jednak szybko można przekonać się również o wadach małych mieszkań — brak wystarczającego miejsca do przechowywania. Tym samym wiele osób szuka sposobów na zmaksymalizowanie przestrzeni, bez uszczerbku na designie i wygodzie. Czasami wystarczy lepiej wykorzystać przestrzeń, bez potrzeby uzyskiwania dodatkowego obszaru mieszkalnego. Czasami mniej znaczy więcej. Jeśli jesteś ciekaw, co ukryte jest w szafce na zdjęciu powyżej, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Meble AMDK — elegancko łączący się design z funkcjonalnością

Możesz zmaksymalizować miejsce do przechowywania w swojej przestrzeni, wybierając odpowiednie meble. W artykule tym przedstawimy kilka pomysłów, które dodadzą dodatkowej przestrzeni, funkcjonalności i stylu do wnętrza. Proste zmiany w umeblowaniu mogą mieć duży wpływ na zwiększenie przestrzeni. W AMDK wierzymy, że każda przestrzeń, niezależnie od jej wielkości, może być piękna, ale również funkcjonalna. Choć nasza oferta jest obszerna, jest jednocześnie starannie wyselekcjonowana. Znajdziesz w niej elementy, które zostały zaprojektowane z myślą o codziennym użytkowaniu, osobach oszczędzających przestrzeń i jednocześnie lubiących piękny design. Dzięki nim możesz zaoszczędzić cenne miejsce w pokoju rodzinnym, sypialni lub salonie.

Meble wielofunkcyjne

Inwestycja w meble wielofunkcyjne to jeden z najlepszych sposobów na maksymalizację przestrzeni w domu. Wykorzystaj pomieszczenia, wybieraj elementy, które mają podwójne, a nawet i potrójne zastosowanie. Poniżej zebraliśmy listę interesujących mebli wielofunkcyjnych z oferty AMDK. Doskonale wykorzystują one dostępną przestrzeń i sprawiają, że mieszkania są przestronniejsze.

Biurko Hide

Oto mebel, który ukryty jest w szafce, którą widziałeś na zdjęciu głównym.  

Biurko Hide

Biurko Hide

Szafka Wisząca Etna - ET9 L/P

Wykorzystaj pionową część przestrzeni. Im wyższy model, tym lepiej — więcej miejsca do przechowywania. Wysokie modele wpłyną również na złudzenie, że mały pokój jest większy.

Szafka Wisząca Etna - ET9 L/P

Szafka Wisząca Etna - ET9 L/P

Łóżko ze schowkiem Roma

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w sypialni, najlepszych wyborem będzie łóżko z pojemnym schowkiem.

Łóżko Roma + Stelaż + Box

Łóżko Roma + Stelaż + Box

Sofa Gula

Sofa to najczęściej mebel zajmujący najwięcej miejsca w salonie. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad jej wyborem. Aby nie ograniczać przestrzeni wypatruj modeli bez podłokietników. Projekty w stylu nowoczesnym są często smukłe. Co czyni je dobrym wyborem do mniejszych pomieszczeń. I oto trik, którego być może nie znałeś — szukaj mebli na nóżkach. Jeśli podniesiesz meble z podłogi, uzyskasz wrażenie większej przestrzeni. Idealna może okazać się również rozkładana sofa, która w mgnieniu oka zamienia się w łóżko. Dzięki możliwości składania i rozkładania możesz zaprojektować wielofunkcyjną przestrzeń. Sofa Gula to mebel, który zmienia się z dwu miejscowej sofy w wygodne łóżko. Do tego ma nóżki, które, jak już wiesz, wpływają na optyczne powiększenie przestrzeni. Nie ma natomiast podłokietników, które ograniczają wolną przestrzeń.

Sofa Gula PROMOCJA

Sofa Gula PROMOCJA

Szafka nocna Inez

Kolejnym sposobem, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania jest szafka nocna z szufladami.

Szafka Nocna Inez

Szafka Nocna Inez

Ława Indila

A może zdecydujesz się na ławę, która zamienia się w wyższy stół? Ława Indila to sprytnie opatentowane rozwiązanie. Prosty mechanizm pozwala na szybkie rozłożenie mebla.

Ława Indila

Ława Indila

Stół MAX 10

Stół kuchenny zajmuje najczęściej najwięcej miejsca w kuchni. Całkowita rezygnacja z tego mebla jest niewygodna. Jednak dzięki stołowi MAX 10 możesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Po rozłożeniu stół ten ma szerokość 160 centymetrów.

Stół MAX 10

Stół MAX 10