Umeblowanie wnętrza w stylu boho

Umeblowanie wnętrza w stylu boho

Jednym ze stylów, który szczególnie przyciąga uwagę w ostatnich sezonach, jest boho. To nieco zmodernizowane podejście do trendu vintage. Łączy w sobie rzemieślnicze tkaniny z nieoczekiwanym użyciem kolorów w nasyconej palecie. Rezultatem jest wielokulturowy wygląd wnętrza inspirowany latami 70. XX wieku. Jeśli lubisz odważne przestrzenie z wieloma kontrastami, ten wygląd może być dla Ciebie idealny!

Idealna paleta kolorów w stylu boho

Chociaż w projektowaniu nie ma żelaznych zasad dotyczących kolorów — w stylu boho jest kilka powszechnych odcieni. Najczęściej stosowana jest odważna paleta bogatych kolorów. Łączy ona głęboką czerwień, brąz, żywą zieleń czy też złoto. Do tego uwielbiany jest w boho kontrast, który można osiągnąć za pomocą neutralnych, naturalnych barw. Choć boho można wprowadzać do wnętrza na wiele sposobów. Najbardziej skuteczne jest wykorzystanie wyrazistych mebli i neutralnych dodatków.  Ciepłe kolory, takie jak kość słoniowa, czy też stonowane drewno pozwalają bogatym odcieniom we wnętrzu błyszczeć. Razem tworzą przyciągające, kontrastujące wnętrze, które zachwyca zmysły — to właśnie czyni ten styl tak wyjątkowym. Ogólny wygląd może być nieco abstrakcyjny, ale powinien być jednocześnie wyrafinowany.

Inspiracje od AMDK

To właśnie głębokie kolory i mieszanka tkanin sprawiają, że wnętrze boho jest odważne i tym samym warte zapamiętania. Lśniący kolor mebli może niezwykle wyróżnić przestrzeń.  Meblując wnętrze w stylu boho, skorzystaj z inspirowanych stylem vintage modeli. Mogą to być masywne fotele z abstrakcyjnymi wzorami i mocne odcienie tkanin na sofach. Pamiętaj jednak, aby obszary o jasnych kolorach, nie przytłaczać zbyt dużym kontrastem.

Fotel Uszak Art-Deco

Luksusowy fotel Uszak od AMDK to meblowy kameleon. Jego klasyczne linie i elegancka prostota sprawiają, że wygląda absolutnie przepięknie w niemal każdym otoczeniu. Dzięki możliwości wyboru w kwiecistej tkaninie świetnie sprawdza się również w stylu boho. Wybór tego bogatego estetycznie fotela w przestrzeni pełnej ciepłych kolorów sprawia, że jest wizualnym punktem centralnym. 

Fotel Uszak Art-Deco

Fotel Uszak Art-Deco

Pufa Charme

Filozofia boho polega w dużej części na relaksie. Dlatego też w dekorowaniu wnętrz w tym stylu tak popularne są poduszki, pufy i krzesła. Pufa Charme to świetna opcja dość niskiego siedzenia. Zachęca swoim wyglądem do zrelaksowania się, choć przez krótką chwilę. W ofercie AMDK możesz znaleźć również inne, wspaniałe pufy.

Puf Charme PROMOCJA

Puf Charme PROMOCJA

Komoda Sky - SK120

Klasykiem stylu boho są meble inspirowane drewnem. Choć komoda Sky jest wykonana z płyty laminowanej świetnie nadaje się do umeblowania takiej przestrzeni. W stylu tym warto unikać zbyt dużych mebli. Dlatego też jest to mebel wart uwagi. Jego wymiary wynoszą - 120/117/37 centymetrów. Dąb Riviera nie jest również bardzo ciemny rodzajem. Co w stylu boho jest, jak najbardziej wskazane. Jasne drewno zapewnia lekkości i znakomite tło dla bogatych kolorów.

Komoda Sky - SK120

Komoda Sky - SK120