Meblościanka do dziecięcego pokoju – jak zaoszczędzić miejsce?

Meblościanka do dziecięcego pokoju – jak zaoszczędzić miejsce?

Meblościanka dla dzieci to bardzo popularne rozwiązanie w pokoju zarówno młodszych, jak i nastoletnich dzieci. Przemyślany układ mebli umożliwia takie rozmieszczenie wyposażenia pokoju dziecięcego, które najbardziej odpowiada potrzebom naszych pociech. Co ważne, wieloelementowe kolekcje mebli pozwalają na oszczędność miejsca.

Meblościanka dziecięca – mebel o uniwersalnym zastosowaniu

Największym plusem meblościanek jest fakt, że pozwalają one na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Sprawdzą się więc w wąskim mało ustawnym pokoiku o dłuższych bokach oraz w bardziej przestronnym wnętrzu. Dysponując mniejszym metrażem, musimy ograniczyć się do kompaktowych mebli, które spełnią najważniejsze funkcje. Ustawienie ich blisko siebie jest wtedy konieczne. Z kolei w większym pokoju można rozstawić elementy meblościanki w taki sposób, by nie przytłoczyć wnętrza. Możliwości aranżacyjne są więc spore. Podobnie jak pojemność meblościanek, która ułatwia przechowanie garderoby i innych dziecięcych akcesoriów.

Meblościanka dla chłopca – i wszystko na swoim miejscu

Nowoczesna stylistyka meblościanek umożliwia proste dobranie mebli dla chłopców. Estetyczne wieloelementowe kolekcje doskonale sprostają chłopięcym aktywnościom. Dzieci w wieku przedszkolnym gromadzą mnóstwo zabawek, które można przechowywać na funkcjonalnych półkach. Otwarty regał to świetny sposób na wyeksponowanie ulubionych samochodów, klocków czy figurek super bohaterów. Ponadto szafki zamykane oraz szuflady pomagają ukryć bloki, wycinanki i inne przedmioty, które niekoniecznie powinny pozostawać na widoku. Pojemna szafa na ubrania to także niezbędne wyposażenie pokoju chłopca. Jeżeli wybierzmy większy model szafy, możemy w jej wnętrzu przechować także sprzęt sportowy.

Meblościanka dla dziewczynki – uporządkowane wnętrze

Funkcjonalność meblościanki dla dziewczynki nie różni się od mebli dla chłopców. Aby sprostać ich dodatkowym wymaganiom, warto postawić na bardziej wyrazisty design. Dodatek energetyzującego fioletu przypadnie do gustu małym księżniczkom. Dziewczynki potrzebują półek na ulubione pluszaki lub lalki, sporo miejsca na ubrania i przestrzeń do zabawy. Aby spełnić te warunki, meblościanka dla dziewczynki powinna posiadać regały, szafy zamykane oraz szuflady. Małe elegantki zwykle posiadają więcej ubrań niż chłopcy, dlatego dobrym pomysłem będzie zakup narożnej szafy ubraniowej lub garderoby o nieco większej pojemności. W ten sposób dobrze zagospodarujemy niewykorzystaną przestrzeń.

Meblościanka dla dzieci z biurkiem – funkcjonalna przestrzeń do nauki

Meblościanki nie tylko zapewniają dzieciom miejsce na zabawki czy odzież, ale także posiadają elementy wyposażenia, ułatwiające naukę. Biurko to jeden z ważniejszych mebli w pokoju naszej pociechy. Początkowo służy głównie do prac plastycznych i zabawy. Wraz ze wzrostem dziecka staje się jednak niezbędne. Uczeń odrabia przy nim lekcje, uczy się albo czyta. Praktyczna półka – nadstawka umieszczona tuż nad biurkiem zapewnia prosty dostęp do podręczników i zeszytów. Z kolei szuflady, w które wyposażone jest biurko, służą do przechowywania potrzebnych przyborów szkolnych. Jeżeli postawimy biurko w sąsiedztwie regału, możemy na półkach ustawić książki, zwiększając powierzchnię tej strefy.

Meblościanka dla dzieci z łóżkiem – strefa relaksu

Kolejnym ważnym meblem w pokoju dziecka i nastolatka jest łóżko. Wiele kolekcji meblościanek zaprojektowano w taki sposób, by łóżko posiadało dodatkowe funkcjonalności. Dlatego znajdziemy modele z praktycznymi szufladami na dodatkowy komplet pościeli oraz łóżka z półkami na książki. Pozwalają one zaoszczędzić miejsce. Łóżka przystosowano do tego, by ustawić je tuż pod ścianą lub w centralnym miejscu pokoju dziecięcego. Producenci zadbali o to, by stylistyka łóżek była spójna z pozostałymi elementami poszczególnych meblościanek. Meble doskonale do siebie pasują zarówno pod względem estetyki, jak i dodatkowego wyposażenia. Dlatego razem tworzą spójną i komfortową strefę relaksu.

Meblościanka dziecięca z biblioteczką

Meblościanka młodzieżowa i dziecięca zwykle posiada regały z półkami. Nawet jeśli nie są to typowe regały, ich nowoczesny design zachwyca. Przykładem mebla z otwartymi półkami są szafy ubraniowe, których zewnętrzne boki ubogacają właśnie dodatkowe półeczki. Jest to bardzo sprytne rozwiązanie. Podobnie jak pomysłowe i nieoczywiste kształty niektórych półek wkomponowanych w szafy lub komody. Na półkach znajdzie się miejsce na książki i podręczniki oraz pamiątki z wakacji, które w późniejszym okresie mogą zastąpić zdobyte trofea np. za osiągnięcia sportowe. Połączenie bieliźniarki z regałem o otwartych półkach zwiększa funkcjonalność meblościanki. W przypadku niewielkich pokoi jest to dobry sposób na oszczędność miejsca.

Meblościanka młodzieżowa – wszystko pod kontrolą

Pokój nastolatka to miejsce, którego dorośli zwykle unikają. Meblościanka młodzieżowa z biurkiem i łóżkiem ułatwi naszemu nastoletniemu dziecku zachowanie porządku. Liczne półki, pojemne szafy i szuflady zachęcają do tego, aby to właśnie tam znalazły się wszystkie ubrania, książki i pozostałe niezbędne rzeczy. Meblościanki zaprojektowano w taki sposób, żeby ułatwić nastolatkom odkładanie wszystkiego na swoje miejsce. Dlatego w małych pokojach wysiłek włożony w uprzątnięcie łóżka czy podłogi ze zbędnych akcesoriów jest minimalny. Natomiast w przestronnym wnętrzu nastolatek ma do dyspozycji wielkogabarytową szafę, która pozwala na „ukrycie” bałaganu przed rodzicami.

Meblościanka młodzieżowa z biurkiem – idealne warunki do nauki i rozrywki

Wieloelementowe kolekcje meblościanek to meble multifunkcyjne, które stworzą dziecku doskonałe warunki do nauki oraz rozrywki. Biurko w pokoju nastolatka jest miejscem do pracy przy laptopie bądź komputerze stacjonarnym. Specjalne wysuwane półki na klawiaturę oraz dodatkowe miejsce na sprzęt komputerowy zwiększają funkcjonalność biurek.

Meblościanki pozwalają zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni nawet w niewielkim wnętrzu. Wielofunkcyjne rozwiązania, które zastosowali ich producenci, sprawiają, że już kilka elementów z wybranej kolekcji stworzy praktyczne wyposażenie pokoju naszego dziecka.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Pomysły na aranżację ściany przy schodach
Zasady minimalistycznej aranżacji wnętrz
Lacobel, płytki, czy szkło hartowane do kuchni – porównanie rozwiązań
Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?
Kolorowa kanapa w salonie – ciekawe inspiracje
Wybieramy materac dla dziecka – praktyczne wskazówki
5 ciekawych aranżacji półek na ścianie
Jak zagospodarować puste ściany w domu?
Sposoby na odświeżenie mieszkania małym kosztem
Jakie dodatki do narożnika wybrać?
Jaki materac wybrać do sypialni?
Wybieramy Wygodne Łóżko do Sypialni
Nowoczesne meblościanki w stylu skandynawskim
Jaką toaletkę wybrać?
Półki sposób na dekorację wnętrza
Jak wybrać najlepsze meble do jadalni?
Jak udekorować komodę w salonie? Nasz poradnik pobudzi twoją kreatywność
Jak zaprezentować we wnętrzu modne kolory 2019 roku?
Toaletka w sypialni – mały mebel o dużym znaczeniu
Umeblowanie wnętrza w stylu boho


Komentarze