Jak wybrać najlepsze meble do jadalni?

Jak wybrać najlepsze meble do jadalni?

Jadalnia to ważne pomieszczenie. Nie zawsze jednak mamy możliwość wydzielenia osobnego pomieszczenia, przeznaczonego jedynie dla jadalni. Najczęściej jadalnię stanowi część salonu, odpowiednio umeblowana. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto wyznaczyć w mieszkaniu taką część jadalnianą. Jadalnia jest ważna w przypadku organizacji rodzinnych uroczystości, spotkań z przyjaciółmi czy dziecięcych przyjęć. Jadalnia pozwala też na codziennie spożywanie posiłków ze wszystkimi domownikami. Najlepszym rozwiązaniem jest jadalnia oddzielona od kuchni. Dzięki temu goście nie będą widzieć jak przygotowujemy posiłki w kuchni. Kiedy wybierzemy już odpowiednie miejsce, możemy przystąpić do wyboru najlepszych mebli do jadalni.

Stół - najważniejszy mebel w jadalni

Najważniejszym elementem wyposażenia jadalni jest oczywiście stół. Służy nie tylko do spożywania posiłków. To przy stole toczą się rodzinne rozmowy, dzieci odrabiają lekcje czy grają w gry. Warto więc wybrać taki stół, który będzie funkcjonalny. Wybierając stół warto po pierwsze kierować się wielkością pomieszczenia oraz liczbą domowników. Wielkość i kształt stołu powinny być dostosowane do dostępnej przestrzeni. Na co dzień przy takim stole powinno znaleźć się miejsce dla każdego domownika. Świetnym rozwiązaniem są stoły, które można powiększyć przy pomocy specjalnych dostawek. W ten sposób stół pomieści dodatkowych gości. Wybierając stół do jadalni, musimy też zwrócić uwagę na jakość wykonania. Stół jest intensywnie eksploatowany, korzystamy z niego codziennie. Powinien więc być solidny i odporny na różne czynniki, takie jak gorące naczynia czy nadmierną wilgoć. Ponadczasowym rozwiązaniem są drewniane stoły, które pasują do wielu pomieszczeń. Drewniany stół sprawdzi się zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do tych urządzonych w bardziej klasycznym czy rustykalnym stylu.

https://www.amdk.pl/stoly-i-krzesla/9078-536615-stol-gross.html

Stół Gross

Wygodne krzesła

Oprócz stołu, w jadalni muszą znaleźć się krzesła. W przypadku jadalni, najlepiej sprawdzą się drewniane krzesła z wygodnym oparciem. Jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Producenci oferują wiele różnych modeli krzeseł, także krzesła tapicerowane. Jest to rozwiązanie stylowe, jednak trzeba wziąć pod uwagę ewentualne zabrudzenia i wycieranie materiału. Pomimo tych niewielkich minusów, takie krzesła sprawdzają się najlepiej. Krzesła warto zawsze dobrać do stołu. Najlepiej wyglądają komplety wykonane z tego samego materiału. Najlepsze są krzesła, które można swobodnie odsuwać. Do tego potrzebne jest około 110 centymetrów wolnej przestrzeni dookoła stołu. Dodatkowo, siedzisko krzesła powinno znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu stołu. Dzięki temu domownicy, będą mogli wygodnie siadać przy stole i nic nie będzie im przeszkadzać.

Krzesło M-34

Krzesło M-34

Dodatkowe meble

Jeśli masz to szczęście i na jadalnię masz dostępne całe pomieszczenie, możesz uzupełnić je o dodatkowe meble. Oczywiście, warto zachować umiar i nie doprowadzić do nadmiernego przeładowania przestrzeni. W jadalni, najlepiej sprawdzi się komoda, witryna lub kredens. Doskonałym wyborem są drewniane meble, najlepiej z tej samej serii co stół oraz krzesła. Taki wybór sprawi, że całe pomieszczenie będzie miało jednolity styl i charakter. Kredens sprawdzi się do wyeksponowania rodzinnej zastawy, można w nim też schować różne przedmioty gospodarstwa domowego.

Meble do jadalni to nie wszystko! Pamiętaj, żeby wybrać też obrus i dodatki. Wazon ze świeżymi kwiatami będzie doskonałym uzupełnieniem całej przestrzeni.

Zestaw do jadalni 1

Zestaw 1