Szezlong - sposób na perfekcyjny wypoczynek

Szezlong - sposób na perfekcyjny wypoczynek

Szezlong to ekskluzywny mebel w kształcie wydłużonego fotela (stąd jego nazwa - fr. chaise longue oznacza długi fotel). W XVIII i XIX wieku był niezwykle modnym i pięknie wykonanym wyposażeniem salonu. Chętnie w nim wypoczywano lub czytano książki. Teraz przeżywa swoją drugą młodość i ponownie staje się coraz popularniejszym uzupełnieniem wnętrz. To świetna okazja, by uzupełnić swój dom o komfortowe miejsce do relaksu po długim, męczącym dniu.

Szezlong do salonu i sypialni

Szezlong wygląda jak coś pomiędzy kanapą a długim fotelem. Zazwyczaj ten mebel jest wykonany z wysoką dbałością o szczegóły i komfort użytkownika. Część modeli dostępnych w sklepach odwołuje się do tradycyjnego wyglądu szezlongów (jak np. nasz szezlong Lord), inne stawiają na bardziej dynamiczny, nowoczesny projekt, w którym często wykorzystywane są elementy ze stali nierdzewnej i ekoskóra. Niektóre przybierają formę klasycznego fotela z wydłużoną częścią siedziska (np. szezlong Gusto). Dzięki tak dużej różnorodności ten oryginalny mebel można dopasować do wnętrza urządzonego w dowolnym stylu.

Szezlong to idealny mebel do salonu, sypialni, a także do pokoju nastolatka. Słowem - przyda się wszędzie, gdzie spędzamy czas na błogim odpoczynku i oddajemy drzemce lub lekturze dobrej książki. To także świetne miejsce do spędzenia kilku chwil na przeglądaniu Instagrama, słuchaniu muzyki lub rozmowie z bliskimi. Dzięki swojemu nietypowemu kształtowi, mebel od razu kojarzy się z wypoczynkiem i nadaje pomieszczeniu przytulny charakter, który sprzyja odprężeniu. Przy okazji wygląda nietypowo i sprawia, że wnętrze nabiera klasy, a wciąż oryginalny w naszym kraju mebel przyciąga uwagę gości i spotyka się z uznaniem.

Szezlong najlepiej prezentuje się w przestronnych wnętrzach. Ustawiony w salonie może stanowić uzupełnienie kompletu wypoczynkowego, albo tworzyć odrębny kącik, w którym można liczyć na chwilę ciszy i samotności. W sypialni podkreśli komfort i odprężający charakter wnętrza, a w pokoju nastolatka będzie służyć do spędzania czasu na nauce, przeglądaniu internetu czy czytaniu książek - w końcu wygoda to podstawa podczas tych czynności, a młoda osoba z pewnością doceni wygodę i komfort.

gusto longchair

szezlong Gusto

Wybór szezlonga - na co zwracać uwagę?

Szezlongi z reguły charakteryzują się stabilną podstawą i wygodnym, grubym siedziskiem, które umożliwia wygodny wypoczynek. Upewnijmy się, że mebel, który się nam podoba, zapewnia dostateczne oparcie dla pleców - niektóre designerskie projekty co prawda wyglądają efektownie, ale pomijają ergonomię użytkowania. Dopasujmy kolor i rodzaj materiału do wnętrza, w którym szezlong ma stać. W ten sposób idealnie podkreślimy pomysł aranżacyjny danego pomieszczenia. W przeciwnym wypadku mebel będzie “gryzł” się z resztą otoczenia.

W pokojach, w których mamy nieco mniej miejsca, dobrze sprawdzi się szezlong w formie wydłużonego fotela (szezlong Gusto), o którym wspominaliśmy wcześniej. Jego oparcie może stać tuż przy ścianie, tymczasem inne szezlongi najlepiej prezentują się, gdy mają wolną przestrzeń wokół siebie lub stoją nieco pod skosem względem ścian. Jedno jest pewne - wybór tak oryginalnego mebla z pewnością sprawi, że nasze wnętrze zyska pod względem wizualnym i użytkowym. Szezlong pozwoli odpocząć zmęczonym nogom i zapewni wygodną pozycję do czytania lub oglądania filmów.

Szezlong Lord

Szezlong Lord