Dlaczego wybór dobrych mebli do domu jest ważny?

Dlaczego wybór dobrych mebli do domu jest ważny?

Meble towarzyszą nam na co dzień, choć raczej nie dostrzegamy roli, jaką odgrywają w naszym życiu. Myślimy o nich przez chwilę, gdy nadchodzi czas wyboru nowej kanapy czy mebli kuchennych, a potem po prostu… są. Przyzwyczajamy się do ich obecności, ale rzadko myślimy o tym, że ważne jest ich odpowiednie dostosowanie do naszych potrzeb, upodobań, a także dobranie mebli odpowiednich dla naszego mieszkania. Tymczasem warto wiedzieć, że jakość mebli ma znaczenie i wpływa na wiele aspektów naszego życia. Tylko od nas zależy, czy będzie to wpływ pozytywny, czy negatywny.

Dobre meble na zdrowie!

Najważniejsze jest oczywiście nasze zdrowie. Dobór odpowiednich mebli ma wpłw m.in. na stan naszego kręgosłupa, dlatego należy zadbać o kupno wygodnej kanapy, która da stabilne podparcie odcinkowi lędźwiowemu i szyjnemu, krzesła do komputera, a także biurka i blatów kuchennych o odpowiedniej wysokości. W przeciwnym wypadku możemy odczuwać ból i przewlekłe zmęczenie, które mogą prowadzić do poważniejszych problemów z kręgosłupem. Zarówno meble przeznaczone do pracy, jak i relaksu, powinny być wygodne i ergonomiczne, czyli dostosowane do budowy naszego ciała, wygodne i zapewniające odpowiednie oparcie dla pleców, nóg i rąk.

Nasze zdrowie zależy też od bezpieczeństwa mebli.  Wybierajmy tylko solidne, stabilne meble, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci lub zwierzęta domowe, które mogłyby przewrócić mebel i zrobić sobie krzywdę. Pamiętajmy, że delikatne półki nie wytrzymają znacznego obciążenia (należy zatem zwracać uwagę na parametry podawane przez producenta), a niektóre rodzaje mebli powinny być dodatkowo zabezpieczone poprzez przykręcenie do ściany (np. wysokie, wąskie regały). Ponadto, korzystanie z niestabilnych mebli, które przesuwają się lub poruszają przy każdym ruchu, na dłuższą metę będzie uciążliwe.

Estetyka w parze z dobrym samopoczuciem

Dom to nasze miejsce na relaks. To do niego wracamy po ciężkim dniu w pracy, zapraszamy gości, tutaj odpoczywamy, prowadzimy długie rozmowy i śpimy. Poświęcamy wiele czasu na utrzymanie go w czystości i dobrym stanie, dlatego powinniśmy również zadbać o to, aby znalazły się w nim wyłącznie dobrze wykonane, estetyczne meble. Pozwolą one osiągnąć zamierzony efekt aranżacyjny, ponieważ zajmują dużą część przestrzeni i stanowią podstawę wystroju pomieszczeń. Za ich pomocą z łatwością wprowadzimy do naszego domu lub mieszkania styl nowoczesny, minimalistyczny, skandynawski czy inny. Wystarczy starannie dobrać wygląd mebli do planowanego wystroju.

Udana aranżacja zaowocuje czymś więcej niż estetycznym pomieszczeniem - sprawi, że będziemy czuli się w naszym mieszkaniu komfortowo, a widok ładnych pokoi z pewnością będzie miał pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. To ważne, aby przestrzeń, w której spędzamy tyle czasu i z którą się utożsamiamy, była zagospodarowana w sposób estetyczny i odpowiadający naszym gustom.

Dobrze dobrane meble będą również trwałe, co na dłuższą metę okaże się znaczną oszczędnością. Warto zastanowić się, czy lepiej kupić tanie meble, które szybko trzeba będzie wymienić, czy też wybrać nieco droższe, ale cieszyć się nimi dłużej i korzystać z lepszych jakościowo przedmiotów. Odpowiednio dobrane meble ułatwiają także wykonywanie codziennych zadań. Przykładowo, wygodne biurko i fotel sprawiają, że praca przed komputerem jest wygodniejsza i możemy poświęcić jej więcej czasu, a blaty kuchenne na odpowiedniej wysokości sprawią, że przygotowywanie posiłków będzie znacznie wygodniejsze i zdrowsze dla naszego kręgosłupa.

salamanka

Zestaw Salamanka 3R+2+1