Kuchnia w kolorze czerwonym – jak dobrać kolory

Kuchnia w kolorze czerwonym – jak dobrać kolory

Kuchnia w kolorze czerwonym wciąż jest w modzie. Czerwień to kolor pełen temperamentu, dodający energii i motywujący do działania. Z jakimi kolorami połączyć czerwony, by całość wystroju wnętrza naszej kuchni była spójna i estetyczna? Zajrzyjcie do naszego poradnika.

Czerwień to kolor dość wymagający. Wprowadzając go do kuchni warto dobrze się zastanowić, z jakimi barwami go połączymy, by go pięknie wyeksponować i by nie musiał on konkurować z innymi kolorami. Przystępując do aranżowania naszej kuchni w kolorze czerwonym pamiętajmy, że ideałem byłoby w jej przypadku ograniczenie liczby stosowanych kolorów do trzech. Większa liczba barw może sprawiać wrażenie natłoku a nawet chaosu i nie tylko nie przysłuży się estetyce wnętrza, ale też w dalszej perspektywie sprawi, że nie będziemy najlepiej czuli się w naszej kuchni. Podobnie jak w modzie, także i w tym wypadku „mniej znaczy więcej”.

Kuchnia w kolorze czerwonym – jaki odcień czerwieni wybrać?

Czerwień to kolor zdecydowanie dominujący w przestrzeni. Wspaniale prezentuje się w czystych odcieniach – rubinowym, karminowym. Możemy jednak zdecydować się na mały kompromis i wybrać czerwień połączoną z żółtym (wówczas kolor będzie wpadał w pomarańczowy), z niebieskim (uzyskamy odcień amarantowy lub lekko fioletowy) albo lekko rozjaśniony bielą (wówczas nasza czerwień będzie lekko różowawa). Wybór odcienia zależy od naszych indywidualnych preferencji. Pamiętajmy także, że im jaśniejszy walor czerwieni wybierzemy tym lżejsze będą wydawać się nasze meble i dodatki, i na odwrót, ciemniejszy odcień doda całości ciężaru i gęstości.

Kolekcja kuchni Rose POŁYSK

Kolekcja kuchni Rose POŁYSK 

Kuchnia w kolorze czerwonym – z jakimi kolorami połączyć czerwień?

Twoim marzeniem jest kuchnia w kolorze czerwonym? Zanim przystąpisz do jej aranżacji, dobrze zastanów się nad tym, z jakimi kolorami skojarzysz czerwień. Z tą królewską barwą doskonale harmonizują kolory stonowane, które nie będą z nią konkurować, ani sprawiać wrażenia przeładowania. Idealne będą zatem wszystkie odcienie bieli, szarości i beżów. Jeśli masz ochotę na odrobinę szaleństwa, chcesz poeksperymentować i marzysz, żeby twoja kuchnia była na prawdę ciekawa pod względem aranżacji kolorystycznej, możesz połączyć czerwień z modnymi aktualnie pastelami w kontrastowych kolorach, na przykład z kolorem miętowym, pistacjowym, błękitem wpadającym w szarość, jasnym turkusem. Takie rozwiązanie wymaga jednak wielkiej staranności w doborze kolorów. O ile biel, beż i szarość to kolory dyskretne i łatwo komponujące się z innymi, o tyle barwy o bardziej zdecydowanym charakterze wymagają starannego zakomponowania.

 Szafka Dolna Pod Zlew 80

Szafka Dolna Pod Zlew 80

Czerwony i czarny?

Chcesz, żeby twoja kuchnia w kolorze czerwonym była na prawdę oryginalna? Podejmij wyzwanie i połącz czerwień z czernią. Pogodzenie ze sobą tych dwóch kolorów o bardzo zdecydowanych charakterach wymaga starannego przygotowania. Pamiętaj przede wszystkim o tym, że im mniejsze pomieszczenie masz do dyspozycji, tym trudniejsze będzie to zadanie. Jeżeli nie czujesz się na siłach, zrezygnuj! W niewielkiej kuchni połączenie czerwonego z czarnym, a także sam czerwony kolor lub czerń mogą robić przytłaczające wrażenie i optycznie zmniejszać pomieszczenie. Jeśli masz do dyspozycji dużą przestrzeń, zastanów się nad proporcjami czerwieni do czerni i nad wprowadzeniem jeszcze jednego koloru, który nie będzie konkurował z dwoma podstawowymi – może to być szarość lub odcień bieli. Do dzieła!

Kuchnia Rose

Kuchnia Rose