Biała kuchnia – jak ją urządzić? Skorzystaj z naszych porad

Biała kuchnia – jak ją urządzić? Skorzystaj z naszych porad

Jeszcze do niedawna przedmiotem kultu i uwielbienia był biały rower… Dziś jego miejsce zajęła biała kuchnia. Kuchnia zaaranżowana w bieli to dziś absolutny hit, to kuchnia urastająca do miary legendy. Nie bez powodu! Jakie zalety ma biała kuchnia? Zajrzyjcie do naszego peanu na cześć kuchennej bieli i skorzystajcie z naszych rad!

Biała kuchnia to czystość, przestronność, ład i pozytywne emocje! To kuchnia zalana światłem, w której przebywanie sprawia przyjemność, pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Mogłoby się wydawać, że biała kuchnia ma same zalety. Z pewnością, jak wszystko, biała kuchnia ma też i wady, ale te minusy całkowicie przesłonięte są przez plusy! Jak zaaranżować białą kuchnię, aby stała się przytulna i funkcjonalna? Zajrzyjcie do naszego miniporadnika.

Biała kuchnia i białe meble? Piorunujący efekt!

Największa zaleta, jaką posiada biała kuchnia? To oczywiście jej neutralny charakter! Do białej kuchni będą pasowały meble w każdym kolorze, ale idąc za ciosem można zdecydować się na zakup mebli w kolorze białym. Wówczas uzyskamy idealną spójność całości i wyjątkowy, niepowtarzalny wyraz całości. Liczba zwolenników takiego rozwiązania nie jest wcale mała, a ma ono wiele zalet. Sprawdza się przede wszystkim idealnie w małych wnętrzach, ponieważ biel optycznie je powiększa. Ale choć mogłoby się wydawać, że biały „total look” nie będzie dobrze funkcjonować w pomieszczeniach o większej kubaturze, i w tym wypadku, jak się okazuje, biała kuchnia może robić oszałamiające wrażenie. Kupując meble do białej kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na stylistykę całości. Jeśli nasze szafki i blaty są w stylu rustykalnym, zadbajmy, by i meble oraz inne elementy wyposażenia, np. skrzynie czy półki na kwiaty, także utrzymane były w takiej stylistyce. Jeżeli urządzamy kuchnię w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, z gładkimi lakierowanymi frontami szafek i wyspy, także i meble powinny być nowoczesne.

Kolekcja kuchni eko white

Kolekcja kuchni EKO White

Biała kuchnia i zabawa fakturą

Urozmaiceniem kuchni w kolorze białym będą przede wszystkim zastosowane w niej faktury materiałów wykończeniowych. Pamiętajmy, że biel ma po pierwsze rożne odcienie, a po drugie, również białe powierzchnie mogą być pokryte delikatnymi deseniami w innym odcieniu bieli. Ważnym elementem urozmaicającym i dynamizującym białą kuchnię są faktury materiałów wykończeniowych. Jednym z najciekawszych rozwiązań może okazać się bardzo modna obecnie ściana z cegieł, pomalowana na biało. Faktura w tym wypadku jest bardzo wyrazista i wprowadza do wnętrza dużo dynamiki. Ciekawym urozmaiceniem mogą być też sploty tkanin, którymi udekorujemy kuchnię – obrusu z lnu, poduszek na siedzenia krzeseł, koronek i firanek. Wspaniałą ozdobą mogą być rzeźbione wieko skrzyni czy rzeźbione, ażurowe oparcia krzeseł lub doniczki z ażurowym wykończeniem, a także szkło z fakturą.

Biała kuchnia – wykończenia

Jakie materiały wykończeniowe pasują do bieli? Przede wszystkim drewno o jasnym odcieniu. Połączenie bieli i jasnego drewna w kuchni jest obecnie absolutnym hitem. Delikatność i lekkość bieli i jasnego drewna dają poczucie nieomal unoszenia się w powietrzu, absolutnego spokoju i kontaktu z naturą. W takiej kuchni na pewno łatwo się wyciszyć i odnaleźć spokój. Biała kuchnia to prawdziwe pole do popisu dla osób o zmyśle designerskim. Można do niej wprowadzić dowolne dodatki, nadając całości zindywidualizowaną stylistykę. Dozwolony jest każdy prawie kolor. Prawie każdy pomysł może zostać zrealizowany. Ważne jednak, by pamiętać, że biała kuchnia może, jeszcze nie udekorowana, sprawiać wrażenie zimnej i pustej. Ważne, by za pomocą dodatków ocieplić ją i sprawić, że będzie przytulniejsza. Mogą tutaj pomóc np. rośliny czy modne ostatnio dodatki z drutu w ciepłym kolorze miedzi.