Nowoczesna sypialnia w trzech odsłonach

Nowoczesna sypialnia w trzech odsłonach

Nowoczesna sypialnia, podobnie, jak wszelkiego rodzaju pokoje do spania urządzone w dowolnym stylu, powinna być przede wszystkim twoim azylem, w którym możesz w spokoju wypocząć, zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu. To sfera intymności i prywatności, twoja bezpieczna przystań, miejsce wyciszenia.

Ale to nie wszystko. Nowoczesna sypialnia powinna także odzwierciedlać twoje upodobania estetyczne, bo przecież spędzasz w niej znaczną część doby. Jeśli zatem lubisz iść z duchem czasu, nowoczesna sypialnia powinna wpisywać się w najnowsze trendy. Sypialnia z babcinym klimatem z pewnością może być atrakcyjna, bo przywołuje dziecięce wspomnienia, jednak być może my sami niekoniecznie najlepiej byśmy się w niej czuli. Sprawdźcie, jak może być urządzona nowoczesna sypialnia, która wpisuje się w najnowsze trendy! Oto trzy propozycje nowoczesnych aranżacji pokoju do spania.

Nowoczesna sypialnia dla wielbicieli natury

Niesamowitą popularnością cieszą się dzisiaj meble z drewna. Bardzo modne jest też łącznie elementów drewnianych z wykończeniami z tworzyw. Miłośnicy natury, którzy najlepiej czują się otoczeni naturalnymi materiałami, a zarazem lubią iść z duchem czasu mogą zdecydować się na efektowne połączenie elementów drewnianych z elementami z tworzyw. W tego typu rustykalno-industrialnym wnętrzu powinna panować prostota, a dodatki mogą przywoływać na myśl elementy wiejskiego krajobrazu – dywan może przypominać ściernisko, a doniczka na kwiaty – tradycyjną bańkę na mleko. Nie zapomnijcie o podłodze z desek!

Sypialnia - Kolekcja Avallon

Sypialnia - Kolekcja Avallon

Nowoczesna sypialnia glamour

Najmocniejszym elementem sypialni glamour będzie z całą pewnością pikowany zagłówek łóżka. To wystarczy, by całość nabrała luksusowego blasku. Ale można posunąć się jeszcze dalej i wprowadzić do wnętrza więcej efektownych gadżetów i mebli – żyrandol z kryształkami, pikowany fotel w stylu art deco z obiciem z aksamitu, lampki nocne ze złotymi abażurami, poduszki obite lśniącą tkaniną z frędzlami… Im więcej tym lepiej. Nie bójcie się efektu przeładowania, luksus może być spektakularny. Choć nie musi – zagłówek z pikowaniami wystarczy, żeby nowoczesna sypialnia stała się glamour!

Łóżko Figaro

Łóżko Figaro

Nowoczesna sypialnia w designerskim stylu

Uwielbiasz piękne przedmioty i meble, zaprojektowane przez artystów sztuki użytkowej? Podążasz za trendami? Lubisz mieć w domu owiane legendą meble? Twoja nowoczesna sypialnia to idealne miejsce, w którym mogą się znaleźć najmodniejsze perły designu. Wystarczy niewiele, by od progu było widać, że znasz się na sztuce użytkowej, a jajko nie kojarzy ci się wyłącznie z jajecznicą, ale również… z Egg Chair Arne Jacobsena… Twoja nowoczesna sypialnia może stworzyć niepowtarzalne tło dla krzesła braci Bouroullec, Fotelu RM 58 Romana Modzelewskiego, sofy Marshmallow autorstwa George'a Nelsona czy szezlonga LC4 zaprojektowanego przez słynnego Le Corbusiera. Wstaw do sypialni futurystyczny fotel zaprojektowany przez fińskiego architekta Eero Aarino w 1963 r., który „zagrał” w licznych filmach science fiction, m.in. Tima Burtona i Stanleya Kubricka, czy Louis Ghost, kultowe krzesło Philippe’a Starck’a, który w mistrzowski sposób wtopił barokową formę w przezroczysty poliwęglan. Nie chcesz kupować mebli? Wystarczy wazon Savoy, dzieło Alvaro Aalto. Warto otaczać się pięknymi przedmiotami z historią.

Krzesło AMY

Krzesło AMY