Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Ściana nad biurkiem – 9 pomysłów na aranżacje

Ściana nad biurkiem – 9 pomysłów na aranżacje

Przestrzeń nad biurkiem to miejsce, które warto zagospodarować. Odpowiednio zaaranżowana ściana pomaga w organizacji pracy, a także wspiera kreatywność i motywację. Jest to również idealne miejsce do umieszczenia potrzebnych do pracy książek czy materiałów, gdyż na półki zawieszone nad biurkiem łatwo sięgnąć. Przedstawiamy 9 pomysłów na funkcjonalne i estetyczne zagospodarowanie miejsca nad biurkiem.

Tablica magnetyczna nad biurkiem

Tablica magnetyczna to prosty, a zarazem funkcjonalny sposób na zaaranżowanie ściany nad biurkiem. Jest to miejsce, które w trakcie pracy masz na oku, warto więc umieścić tam karteczki z ważnymi terminami czy zadaniami do wykonania, a także inne potrzebne notatki. W łatwy sposób można je przyczepiać i zdejmować, ponieważ wymaga to jedynie magnesów. Dzięki tej propozycji nie pobrudzisz ściany, a uporządkujesz wszystkie potrzebne rzeczy.

Po białej tablicy magnetycznej możesz również pisać za pomocą ścieralnych markerów, dzięki czemu nie tylko przyczepisz do niej kartki, ale także na szybko coś zanotujesz lub narysujesz. Sprawdzi się także jako miejsce do zawieszenia różnego rodzaju ozdób i pamiątek – zdjęć, pocztówek, magnesów z podróży czy rysunków dzieci. Tablica magnetyczna nad biurkiem wygląda minimalistycznie, a równocześnie jest bardzo praktyczna. Umożliwia dowolne zagospodarowanie miejsca na ścianie i częstą zmianę aranżacji.

Miejsce nad biurkiem – tablica korkowa

Tablica korkowa to znany i sprawdzony sposób na zagospodarowanie miejsca nad biurkiem. Podobnie jak na magnetycznej tablicy, możesz na do niej przypiąć notatki, zdjęcia czy rysunki – wszystko, co chcesz mieć w zasięgu wzroku. Ciekawym pomysłem jest przyklejenie na ścianę maty korkowej. Wygląda ciekawiej, a ponadto można z niej także wyciąć dowolne kształty lub ozdobić nią całą ścianę.

Farba tablicowa – ciekawa aranżacja ściany nad biurkiem

Farba tablicowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą, by przestrzeń nad biurkiem wyglądała nietypowo. Ściana nią pomalowana zyskuje właściwości tablicy kredowej. Dzięki temu można ją dowolnie ozdobić lub zapisywać na niej szybkie notatki. Możesz pomalować miejsce nad biurkiem na dowolny kolor, jednak najlepiej sprawdzi się tradycyjny czarny, na którym najlepiej widać białą kredę. Nałożenie warstwy farby magnetycznej pod tablicową sprawi dodatkowo, że do ściany przyczepisz magnesy. To idealne rozwiązanie zarówno do domowego biura, jak i dla dziecka.

Kratka nad biurko

Metalowa kratka zawieszana nad biurkiem pełni rolę ramy, do której można przypinać nie tylko kartki z notatkami, ale także zdjęcia czy inne ozdoby. Za pomocą specjalnych haczyków zawiesisz na niej także organizery np. na przybory do pisania, lampkę z klipsem czy drobne przedmioty, które chcesz mieć pod ręką. Kratka nad biurkiem może być praktycznym organizerem, ale również dekoracją – wystarczy zawiesić na niej sznur lampek oraz inne przedmioty za pomocą ozdobnych spinaczy.

Ściana nad biurkiem – tablica perforowana 

Tablica perforowana to kolejna ciekawa propozycja. Nieco przypomina kratkę, ale ma mniejsze dziurki i jest solidniejsza. Dzięki temu można do niej przyczepiać więcej organizerów, niewielkie półeczki czy nawet zawiesić doniczki z kwiatami. Może służyć również jako stelaż dla ozdobnej kompozycji złożonej z lampek, zdjęć czy innych pamiątek. Jest metalowa, więc za pomocą magnesów bez problemu przypniesz do niej notatki, kartki z motywacyjnymi hasłami czy ważnymi terminami.

Półki nad biurkiem

Półka nad biurkiem jest bardzo funkcjonalna. Dzięki niej zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Przyda się ono szczególnie wtedy, kiedy biurko nie ma szuflad czy szafki. Możesz postawić na niej zarówno przedmioty, które chcesz mieć pod ręką – branżowe książki i czasopisma czy segregatory z dokumentami, jak i dekoracje. Wszelkiego rodzaju przybory i niewielkie przedmioty warto schować do ozdobnych pudełek, które na otwartej półce wyglądają bardziej estetycznie.

Ozdoba nad biurkiem – plakaty i zdjęcia

Plakaty i zdjęcia to pomysł na ozdobienie przestrzeni nad biurkiem. Jeżeli nie potrzebujesz miejsca na notatki czy przybory, ale nie chcesz patrzeć na pustą ścianę, postaw na ciekawe grafiki lub zdjęcia w ramkach. Warto zadbać o to, by kompozycja nie była zbyt krzykliwa i agresywna, gdyż może odwracać uwagę od pracy. Zdjęcia bliskich umilą czas pracy, a oryginalne obrazy pobudzą kreatywność.

Moodboard motywacyjny nad biurkiem

Ściana nad biurkiem to miejsce, na które podświadomie zerkasz podczas pracy. Jest to więc idealne miejsce na stworzenie motywacyjnego moodboardu, na którym umieścisz zdjęcia, grafiki i hasła związane z celami, które chcesz zrealizować. Patrzenie na nie codziennie będzie przypominać o tym, do czego dążysz.

Ściana nad biurkiem z mapą

Mapy świata wyglądają nad biurkiem bardzo ciekawie. Mogą być ozdobą, ale także inspiracją do planowania podróży. Pomysłów na mapę nad biurkiem jest wiele – może być to minimalistyczna konturówka umieszczona w ozdobnej ramie, mapa zdrapka czy wycięta z drewna. Jeżeli lubisz podróżować, przypnij do niej zdjęcia z miejsc, do których już udało Ci się dotrzeć lub zaznacz je pinezkami.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK powiązane z biurem:

Jak stworzyć przytulną przestrzeń do pracy w domu?

Biuro w kawalerce, czyli jak zorganizować przestrzeń

Biurko dla nastolatka - na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać biurko do pracy lub nauki?


Komentarze