Lacobel, płytki, czy szkło hartowane do kuchni – porównanie rozwiązań

Lacobel, płytki, czy szkło hartowane do kuchni – porównanie rozwiązań

Aranżacja kuchni stanowi dążenie do idealnego kompromisu pomiędzy satysfakcjonującą estetyką pomieszczenia a jego funkcjonalnością. Kuchnia powinna prezentować się przede wszystkim czysto i przestronnie, zachęcając do codziennego przygotowywania posiłków. Ważne jest jednak także to, aby wygodnie się ją sprzątało, bez wielogodzinnego szorowania. W znacznej mierze na komfort użytkowania kuchni mają wpływ materiały, które zastosujemy w jej aranżacji. Do wyboru pozostają przede wszystkim płytki, szkło hartowane, a także nowoczesny lacobel.  

Płytki w kuchni – klasyczne aranżacje 

Płytki w kuchni to klasyczny, stale modny trend aranżacyjny. Są praktyczne w zastosowaniu i wysoce estetyczne w odbiorze. Urządzając kuchnię, można wybrać płytki w niemal każdym rozmiarze, wzorze i kolorystyce. Do tradycyjnych wnętrz doskonale sprawdzą się małe płytki, a w nowoczesnych kuchniach ich wielkoformatowe odpowiedniki. Płytki mogą także imitować wygląd drewna, kamienia czy marmuru. Przez kolejne lata użytkowania kuchni z pewnością można docenić wytrzymałość płytek. Nie straszna im powszechnie występująca w kuchni wilgoć, zimno czy wysokie temperatury podczas gotowania. Jednak pomimo niezaprzeczalnych zalet płytek nie każdy jest zwolennikiem tej formy aranżacyjnej. Szczególnie uciążliwe podczas użytkowania płytek może okazać się czyszczenie fug pomiędzy nimi. Łatwo gromadzą one zabrudzenia, a na ich powierzchni nierzadko rozwija się grzyb. Dodatkowo płytki mogą zostać stłuczone – szczególnie te na podłodze, gdy ktoś upuści na nie ciężki przedmiot.  

Jakie atuty ma szkło hartowane do kuchni? 

Szkło hartowane do kuchni zamiast płytek ma wiele zalet. Nie tylko prezentuje nowoczesną estetykę, ale stanowi również materiał łatwiejszy w utrzymywaniu czystości. Na powierzchni regularnie czyszczonego szkła nie gromadzą się bakterie, grzyby czy pleśń. Ponieważ nie ma fug, sprzątanie zajmuje znacznie mniej czasu. Do czyszczenia szkła wystarczy stosować płyn do mycia szkła lub naczyń oraz ściereczkę z miękkiej tkaniny. Podobnie jak płytki, szkło hartowane ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie wysokiej lub niskiej temperatury.  

Połączone ze szkłem aranżacje kuchenne idealnie wpisują się w duch minimalizmu i nowoczesności. Dają wrażenie czystej, eleganckiej przestrzeni i są niezwykle praktyczne w użytkowaniu. Można wybrać szkło przezroczyste, matowe, a także w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych. 

Lacobel czy szkło hartowane do kuchni? 

Lacobel to lakierowane szkło dekoracyjne, które różni się od szkła hartowanego przede wszystkim metodą produkcji. Powstaje przy zastosowaniu specjalnej technologii, za pomocą której skleja się co najmniej dwie warstwy szyby oraz folii. Podstawowe warianty lacobelu prezentują taką samą estetykę co szkło hartowane, są jednak tańsze i mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne.  

Ponieważ w kuchni ryzyko stłuczenia frontu meblowego jest stosunkowo niskie, w ostatnich latach lacobel stanowi coraz popularniejszą alternatywę względem konwencjonalnego szkła hartowanego i płytek. Co więcej, dostępny jest także nieco droższy lacobel hartowany, który prezentuje wysoką trwałość, wyjątkową estetykę i ma uniwersalne zastosowanie. Nadaje się do dekoracji paneli ściennych oraz frontów mebli kuchennych. W ofercie AMDK meble znajdziesz różnego rodzaju fronty meblowe do kuchni z zastosowaniem szkła lacobel, na przykład do szafek stojących i wiszących, a także zmywarek.  

Dla osób stosujących szkło lacobel aranżacje kuchenne mogą być naprawdę zróżnicowane. Do wyboru pozostaje nie tylko grubość szkła, ale także jego bogate wzornictwo. W zależności od techniki wykonania szkła dostępne są wykończenia idealnie transparentne, półprzezroczyste, lakierowane, jak i z grafiką lub wzorem.


Komentarze

  1. Test

    Tetst