Sposoby na odświeżenie mieszkania małym kosztem

Sposoby na odświeżenie mieszkania małym kosztem

Szukamy sposobu na odświeżenie wnętrz, stworzenie bardziej przytulnej atmosfery czy po prostu aranżacje nowego, wyjątkowego stylu. Szybka metamorfoza mieszkania tanim kosztem i bez angażowania ekipy remontowej jest możliwa, a czasem nawet bardziej efektowna niż realizacja pod okiem specjalistów. 

Oczyszczanie przestrzeni ze zbędnych przedmiotów

Każdy samodzielny remont powinien zacząć się od usunięcia z wnętrza zbędnych przedmiotów, które tylko zagracają przestrzeń. Zbyt duża ilość mebli, dodatków czy luźno stojących sprzętów domowych wprowadza niepotrzebny chaos i powoduje, że wnętrze przestaje być przytulne. W ich miejsce warto wstawić jeden, ponadczasowy mebel, który pomieści wszelkie domowe szpargały. Pamiętajmy, że każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, o co doskonale zadba na przykład obszerna szafa w neutralnym kolorze. Jak odmienić mieszkanie tanim kosztem, jeśli nie mamy środków na całkowitą wymianę umeblowania? W takiej sytuacji warto przede wszystkim postawić na prostotę oraz odświeżanie tych dotychczasowych. Warto też pomyśleć o zakupie nowoczesnej, stylowej bazy, przy której stare, odnowione meble będą prezentować się doskonale. Punktem wyjścia może być na przykład elegancka sofa czy fotel z kolekcji salonów AMDK. 

Nowe dodatki, nowa przestrzeń

Najlepszym sposobem na szybką i tanią przemianę wnętrza jest wymiana elementów dekoracyjnych, takich jak poduszki, pledy czy obrazki na ścianach. Jeśli chcemy uzyskać efekt skandynawskiej prostoty, zadbajmy o dużą ilość naturalnych dodatków: ramek z jasnego drewna, szarych poszewek i grubych, wełnianych koców. Jeśli urządzamy mieszkanie w stylu retro, idealnym wyborem okaże się motyw w kratę oraz dodatki z zamszu. Aranżację w modnym stylu industrialnym pomogą uzyskać szklane i metalowe przedmioty. 

Malowanie - milowy krok do przemiany wnętrza

Nie ma prostszego sposobu na spektakularne odświeżenie wnętrza jak pomalowanie ścian na jasny, nowoczesny kolor. Odpowiedni dobór kolorów pozwoli wizualnie powiększyć, poszerzyć lub rozświetlić pomieszczenie. Największym trendem ostatnich lat okazują się mocno rozbielone odcienie z lekkim akcentem kolorystycznym: przygaszona, leśna zieleń, szarości czy nude. Świetnie sprawdzą się też tapety. Te nowoczesne są proste w montażu, a ich projektanci zaskakują fantazyjnym wzornictwem. 

Zmiana oświetlenia czyni cuda

Ta niepozorna zmiana może prawdziwie odmienić wnętrze. Odpowiedni dobór oświetlenia nada przestrzeni przytulnego charakteru, pomoże optycznie ją powiększyć i bez wątpienia wpłynie na komfort domowników. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy umieścić we wnętrzu kilka bocznych źródeł światła, takich jak choćby wolno stojąca lampa ustawiona w jednym z rogów. Metamorfoza mieszkania tanim kosztem oznacza przede wszystkim umiejętność wykorzystania dotychczas zgromadzonych przedmiotów, odważne pozbycie się tych zbędnych oraz odświeżenie koloru ścian, który przecież z biegiem lat może ulec zabrudzeniom lub odbarwieniom. Wszystkie wymienione wyżej pomysły uda się zrealizować w jeden weekend, co pokazuje, że remont wcale nie musi być czasochłonny.