Kolorowa kanapa w salonie – ciekawe inspiracje

Kolorowa kanapa w salonie – ciekawe inspiracje

Chociaż od kilku sezonów w salonach nieprzerwanie królują proste kanapy w różnych odcieniach szarości, absolutnie nie stanowią one jedynego słusznego elementu wystroju wnętrza. W wielu przypadkach znacznie lepszą alternatywą okazać może się kolorowa kanapa w salonie. Dopasujmy ją w roli efektownego uzupełnienia całej kompozycji kolorystycznej albo w formie oryginalnego akcentu, który wyróżni się na tle danej przestrzeni.  

Kanapa jako akcent kolorystyczny we wnętrzu  

Świat mebli wypoczynkowych, w tym kanap i sof, pozostawia nam wręcz nieograniczone możliwości pod kątem ich designu oraz kolorystyki. Nie inaczej jest w przypadku oferty sklepu internetowego AMDK meble, gdzie znajdują się dziesiątki kanap, do których można wybrać tkaniny obiciowe o różnej barwie oraz fakturze. Pozwala to na kreatywną zabawę kolorystyką wnętrza, dzięki czemu można stworzyć niezwykle przyjemną i komfortową przestrzeń do codziennego wypoczynku. 

Jednym z podstawowych dylematów podczas urządzania salonu jest to, jaki wybrać kolor kanapy. Akcentem kolorystycznym we wnętrzu może być każda kanapa – wszystko zależy od barwy ścian i podłogi, a także pozostałych elementów wyposażenia. Jeśli występują one w jednolitej, stonowanej gamie kolorów, wybór obicia kanapy staje się niemal całkowicie dowolny. Można wówczas zrealizować marzenie o meblu wypoczynkowym w ulubionym kolorze, na przykład intensywnym turkusie, głębokiej barwie lawendowej czy ciepłym odcieniu musztardowym.  

Jeżeli możliwości wyboru koloru kanapy jest aż nadto i stają się one przytłaczające, warto skomponować kolor kanapy z barwą innych elementów dekoracyjnych w salonie. Mogą być to zasłonki, doniczki kwiatów, wazoniki czy też poduszki dekoracyjne. Możemy wtedy powielić ich kolor, na przykład dobierając czerwoną sofę do czerwonych zasłon.  

Jaki kolor kanapy do jasnych mebli? 

Jasne umeblowanie salonu stanowi doskonałe warunki do wyboru ciekawego koloru kanapy. Świetnie sprawdzą się sofy o obiciach w odcieniach pastelowych, na przykład zgaszonych błękitach, fioletach, różach albo turkusach. Dobrym przykładem jest dostępna w ofercie AMDK Meble kanapa Cleo Bis albo Sofa Ariel. Lepiej unikać natomiast mebli wypoczynkowych o obiciach w bardzo intensywnej, nasyconej kolorystyce. Znacznie korzystniej prezentują się one na tle ciemnego umeblowania w salonie. Osoby, którym zależy na kanapie praktycznej w użytkowaniu, mogą wybrać model sofy w ciemnoszarym bądź grafitowym kolorze.  

Ciekawą alternatywę stanowi kontrast osiągnięty poprzez dobór takiej kolorystyki obicia sofy, która znacząco wyróżnia się na tle innych barw w salonie. To efektowna metoda wystroju wnętrza, jednak należy stosować ją w przemyślany sposób. Nawet przy jasnym umeblowaniu unikajmy zbyt dużego natłoku kolorów w jednym pomieszczeniu. Zadbajmy także o to, aby łączyć zimne odcienie z innymi zimnymi bądź neutralnymi barwami, na przykład kolor szary z niebieskim. Analogicznie postępować należy z ciepłymi barwami, łącząc choćby kolor czerwony z żółtym.