Wybieramy fotel wypoczynkowy

Wybieramy fotel wypoczynkowy

Zatopienie się w wyjątkowo wygodnym fotelu jest niezwykle relaksujące. Choć mebel ten może kojarzyć się z tradycyjnym domem — dziś świetnie prezentuje się także we współczesnym otoczeniu. Jest to często długoterminowa inwestycja. Dlatego też nie spiesz się z wyborem i wybieraj mądrze. Warto poznać poniższe wskazówki od AMDK. Przeczytaj, zanim wybierzesz fotel. Zaczynamy!

Materiał

Przy odrobinie Twojej uwagi i odpowiedniej konserwacji fotel powinien służyć długim latami. Jednak rodzaj materiału, który wybierzesz, również może wpłynąć na jego trwałość. Tkanina materiałowa wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Bez względu na to, czy jesteś fanem nowoczesnych materiałów czy wolisz bardziej tradycyjny design — w AMDK na pewno znajdziesz fotel pasujący do Twojej przestrzeni. 

Projekt fotela

Wybierając fotel, spróbuj dopasować go do ogólnego stylu pomieszczenia. Są jednak wyjątki od tej reguły. Być może chcesz, aby fotel był centralnym punktem całego projektu? To mebel, który może mieć duży wpływ na ogólne wrażenie o wnętrzu. Wyróżniający się spośród innych mebli może wstrząsnąć pomieszczeniem. Spełnia tym samym funkcję elementu akcentującego w pokoju. 

Rozmiar fotela

Podczas zakupów fotela pamiętaj również o jego wymiarach. Jest to jeden z podstawowych kryteriów, który pomoże zawęzić Ci długie poszukiwania. Rozmiar fotela w dużej mierze zależy od tego, jak duży masz pokój. Określenie wymiarów opiera na zrozumieniu skali. Jeśli miejscem docelowym jest przestronny salon — świetnie sprawdzi się większy, a nawet rozkładany fotel. Analogicznie — w mniejszym pomieszczeniu rozważ mniejszy fotel. Twój komfort również zależy w dużej mierze od rozmiarów fotela. Musi on mieć odpowiednie proporcje, abyś mógł wygodnie rozsiąść się w nim. Przy wyborze rozmiaru pamiętaj również o innych meblach. Ich wymiary powinny nie tyle pasować do siebie, ile odpowiednio się uzupełniać.

Propozycje foteli od AMDK

Jak już wiesz, w AMDK jest wiele różnych kształtów, stylów i rozmiarów foteli dostępnych na każdą kieszeń. Wybraliśmy dla Ciebie 3 przepiękne modele, które wyróżniają się stylem i przytulnym wyglądem.

Fotel Charme

To fotel z tak zwanym oparciem skrzydłowym. Odrobinę charakteru wprowadzają w tym meblu nogi. Fotel Charme rozpieszcza nie tylko wyglądem. Oferuje również niezwykły komfort użytkowania. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsce w pokoju to do fotela Charme możesz dokupić piękny podnóżek z tej samej kolekcji. Jest on przedstawiony na poniższym zdjęciu. W ten sposób zmaksymalizujesz komfort. Co więcej, jest to również idealny odcień na końcówkę roku 2019. Kolor, który widzisz na poniższym zdjęciu, jest bardzo zbliżony do trendu w palecie kolorów na rok 2019 według Pantone.

Fotel Charme + Puf

Fotel Charme + Puf

Fotel Impuls

Możesz wypróbować w swoim wnętrzu fotel z bardziej klasycznym wyglądem. Za przykład posłużyć może tutaj fotel Impuls. Na zdjęciu widoczny jest on w odcieniu mocnej czerwieni. Jednak jeśli pragniesz spokojniejszego, kojącego koloru — wybierz spośród innych wariantów kolorystycznych. Jest to również ciekawa propozycja, jeśli szukasz fotela o niskim budżecie.

Fotel Impuls

Fotel Impuls

Fotel Nikolas

Jeśli szukasz odważniejszej estetyki, poeksperymentować możesz z fotelem Nikolas. Wybierz swój ulubiony wariant spośród 8  tkanin. Pełen relaks oferuje jego tapicerowane, wysokie oparcie. Wygodny podłokietnik również dodaje dodatkowego komfortu.

Fotel Nikolas PROMOCJA

Fotel Nikolas PROMOCJA