Wzrost maksymalizmu we wnętrzach

Wzrost maksymalizmu we wnętrzach

Maksymalizm jest potrzebną zmianą w dekoracji wnętrz po długo triumfującym minimalizmie. Dziś to właśnie on powraca do głównego nurtu. I wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie utrzymywał się przez dłuższy czas. Jest to dość wyjątkowy trend. Zastanawiasz się czy właściwie się wyróżnia? Przeczytaj!

Co warto wiedzieć o maksymalizmie?

Minimalistyczne przestrzenie dominowały w branży projektowania wnętrz w ciągu ostatnich kilku lat. Dziś rośnie jednak uznanie dla bardziej odważnych przestrzeni. Projektanci odrywają się od stonowanych tonów i przesuwają granice minimalistycznego wystroju. Chociaż minimalizm nie wychodzi z centrum uwagi i zapewne nie wyjdzie w najbliższym czasie, na horyzoncie pojawia się kolejny ważny trend projektowy — maksymalizm.  Charakteryzuje się on kalejdoskopowym zestawem ekstrawaganckiej estetyki, kolorów, kształtów, materiałów i wykończeń. Tym samym ozdobny trend z końca lat siedemdziesiątych stopniowo wywiera wpływ na współczesne wnętrza.

Narożnik Molina XL PROMOCJA

Narożnik Molina XL PROMOCJA

Maksymalizm — czy zastosować duże meble?

Maksymalizm nie oznacza bałaganu i przepychu. Oznacza bogactwo. Zarówno pod względem materiałów, kolorów, rozmiarów jak i wzorów. Więcej znaczy lepiej. Wraz ze wzrostem trendu maksymalizmu meble wydają się większe niż zwykle. W maksymalizmie możesz pożegnać się z meblami o wysokości zaledwie kilku centymetrów. W trendzie tym możesz poczuć się komfortowo. Łóżka, sofy, fotele, podnóżki i szezlongi są szerokie, kolorowe, wygodne i nie skąpią od cennych tkanin. W maksymalizmie dozwolone są zarówno ekstrawaganckie, jak i proste kształty.

Łóżko Pula

Łóżko Pula

Maksymalizm jest idealny dla osób, które uwielbiają kolekcjonować meble, akcesoria, czy też dekoracje. Możesz zaprezentować w nim wszystkie swoje ulubione elementy. Dzięki temu stylowi nie musisz kierować się ściśle określonymi zasadami projektowania, jak w wielu innych trendach. Możesz wyrazić siebie w nieoczekiwany sposób. Eksperymentuj z elementami, które Cię fascynują. To Ty decydujesz, które z nich będą odpowiednie. Bez presji perfekcji — to właśnie czyni trend ten wyjątkowym. Masz kilka różniących się dzieł sztuki, ale wszystkie z nich szarpią Cię za serce? Śmiało — w maksymalizmie możesz w końcu zaprezentować wszystkie naraz. Nie musisz wybierać najbardziej odpowiedniego obrazu do wnętrza. W końcu to Twoje pomieszczenie i to właśnie Ty powinieneś czuć się w nim najlepiej.

Meble do stylu maksymalizmu

AMDK oferuje meble, które mogą nadać przestrzeni maksymalizmu. Choć według projektantów w tym trendzie może sprawdzić się każdy mebel. Uważają oni, że trzymanie się jednego nurtu jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić tworząc maksymalistyczne otoczenie. Spróbuj połączyć meble z co najmniej trzech różnych okresów. Stworzysz w ten sposób naprawdę interesującą i maksymalną przestrzeń.  Typowe jest mieszanie materiałów. Więc jeśli wybierzesz stolik kawowy z ciemnego drewna, Twoja sofa może być tapicerowana. Obok niej możesz postawić lampę ze stali nierdzewnej. A to wszystko na białym dywanie i w otoczeniu Twoich ulubionych dodatków, których nie zamierzasz ukrywać. Brzmi zwariowanie? Tak właśnie prezentuje się styl maksymalizmu.

Narożnik Calvaro XL

Narożnik Calvaro XL

Możesz zastosować wszystkie meble, jakie tylko Ci przypadną do gustu. Puść wodze swojej fantazji. Pamiętaj przy tym, że nie ma być ona zagracona. Ma być harmonijna i spójna.