Wady i zalety łóżka piętrowego

Wady i zalety łóżka piętrowego

Łóżka piętrowe to znany od lat sposób na wygospodarowanie miejsca na sen dla więcej niż jednej osoby. Doskonale sprawdza się w pokojach dzielonych przez rodzeństwo. Współcześnie ten rodzaj wyposażenia nie musi być wyłącznie praktycznym elementem wystroju – istnieje wiele modeli, które wyróżniają się ciekawym designem i bez problemu będą zdobić wnętrze. Chętni mogą zamówić łóżko piętrowe ze schodami albo bezpieczną drabinką, tworzące np. z regałem czy biurkiem jeden wielofunkcyjny mebel.

Łóżko piętrowe – wady i zalety

Najczęściej myślimy o zakupie piętrowego łóżka, kiedy potrzebujemy mebla do niedużego pokoju dla co najmniej dwójki mieszkańców. Jego zaletą jest funkcjonalność, przydatna szczególnie przy ograniczonym metrażu. Dostępne na rynku modele zachwycają różnorodnością, dzięki czemu łatwo dobrać solidne łóżko piętrowe, które będzie najlepiej wyglądać w konkretnym pomieszczeniu i spodoba się użytkownikom. Warto podkreślić, że dzieci lubią takie rozwiązania – wspinanie się po drabince czy schodach traktują jak świetną zabawę. Kolejna istotna cecha tego typu łóżka to atrakcyjna cena.

Jeżeli chodzi o wady, łóżko piętrowe wymaga odpowiedniej wysokości pokoju, więc nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Maluch korzystający z górnego łóżka może zawadzać głową o sufit, gdy będzie nieostrożny, co znacząco obniży jego komfort. Oprócz tego piętrowy wariant należy do mniej wygodnych niż klasyczne łóżka. Ostatni minus to przywołana już wyżej kwestia wchodzenia oraz schodzenia po drabince bądź schodach. To znakomita rozrywka, ale jednocześnie ryzyko – zwłaszcza w nocy, kiedy dziecko będzie chciało zejść, aby udać się do łazienki lub kuchni. Przed zakupem rodzice powinni starannie przemyśleć wszystkie atuty i niedogodności związane z pojawieniem się piętrowego łóżka w pokoju swojego potomstwa.

Nowoczesne łóżko piętrowe dla dzieci

Współcześnie produkowane łóżka to bardzo stabilne konstrukcje, projektowane z myślą o użyteczności, a przede wszystkim o bezpieczeństwie właścicieli. Bez najmniejszego problemu kupimy solidne łóżko piętrowe z odpowiednio zabezpieczonymi bokami, wykończone okleiną PCV o wyższym stopniu odporności m.in. na urazy mechaniczne.

W sklepach pojawia się coraz więcej wariantów przeznaczonych dla jednego, dwójki czy nawet trójki dzieci. W wersji dla kilkorga maluchów piętrowe łóżko składa się z ułożonych równolegle miejsc do spania, natomiast w opcji dla jedynaka przypomina antresolę. U góry posiada miejsce do spania, a w dolnej części – przestrzeń do zabawy oraz nauki. W zależności od projektu dany typ łóżka może być wyposażony w półki albo biurko. Ponadto łóżko piętrowe dla dzieci nierzadko należy do konkretnej kolekcji, co oznacza, że wystarczy dokupić np. szafę, regał, komodę czy meblościankę, aby w prosty sposób urządzić cały pokój.

Bezpieczne łóżko piętrowe

Przymierzając się do zakupu łóżka piętrowego, warto pamiętać o tym, aby wybrać stabilny model z wygodnymi stopniami. Zdecydowanie lepiej postawić na droższy wariant, wykonany z wysokiej jakości materiałów i posiadający solidne zabezpieczenia. Dzięki temu mamy pewność, że łóżko posłuży użytkownikom przez długi czas, zapewniając bliskim spokojny sen.