Materace kieszeniowe 80x200

Kategorie

Jest 13 produktów.

Materac kieszeniowy 80x200

Regenerujący sen jest ważny dla stanu zdrowia i samopoczucia, dlatego urządzając sypialnię, należy szczególną uwagę zwrócić na dobrze dobrany materac. W tej kategorii sklepu AMDK meble prezentujemy materace kieszeniowe 80x200, które są odpowiednie do łóżek pojedynczych i sprawdzą się dla dzieci, nastolatków, singli, a także osób starszych. Nowoczesna technologia sprawia, że są trwałe i wygodne przy stosunkowo niewysokiej cenie.

Materac kieszeniowy 80x200 - jak działa?

Materace kieszeniowe 80x200 są zaprojektowane według nowoczesnej technologii. Od zwykłych modeli sprężynowych odróżnia je zastosowanie kieszonek, czyli przegródek z materiału. W każdej z nich znajduje się osobna sprężyna, która reaguje na nacisk punktowo. Z tego powodu materac nie ugina się w całości pod ciężarem ciała, co umożliwia wygodne spanie w dwie osoby.

W materacach kieszeniowych stosuje się także strefy twardości, aby zwiększyć komfort. Każda część ciała wywiera inny nacisk i potrzebuje odpowiedniego podparcia. Przekłada się to nie tylko na wyjątkową wygodę materaca kieszeniowego, ale też na jego pozytywny wpływ na kręgosłup. W produktach starszego typu ciało nadmiernie zapadało się w podłoże, leżało w nienaturalnej pozycji, a mięśnie mogły być ciągle napięte. Nie sprzyja to efektywnemu wypoczynkowi, powodować może za to różne dolegliwości bólowe. Wybierając materac kieszeniowy 80x200 zapomnisz o bólach kręgosłupa i nieprzespanych nocach.

Dla kogo materace kieszeniowe 80x200?

Materac kieszeniowy 80x200 to produkt uniwersalny. Sprawdzi się dla osób w każdym wieku niezależnie od postury i wagi. Nie zaleca się używania tego produktu dla całkiem małych dzieci poniżej wieku szkolnego. Ze względu na szerokość jest to materac jednoosobowy, jednak można także stosować dwa oddzielne materace do łóżek podwójnych. Takie rozwiązanie jest zalecane, jeżeli pomiędzy dwojgiem śpiących razem ludzi występuje duża dysproporcja wagi i wzrostu. Warto też postawić na dwa materace kieszeniowe 80x200 kiedy znacząco różnią się preferencjami co do twardości materaca. Materace kieszeniowe 80x200 to głównie modele średnio twarde. Zazwyczaj są jednak dwustronne. Zastosowanie maty kokosowej sprawia, że materac jest nieco twardszy. Wkład z pianki lateksowej lub wysokoelastycznej z drugiej strony wpływa na większą elastyczność i miękkość.

Materac kieszeniowy 80x200 - pozostałe korzyści

Materace kieszeniowe 80x200 są bardzo wytrzymałe. Sprężyny z hartowanego metalu nie odkształcają się i są w stanie unieść duże obciążenie. Wkłady z maty kokosowej i pianki wzmacniają konstrukcję, dzięki czemu materac kieszeniowy 80x200 zachowuje sprężystość. Ponadto dodatek tych materiałów sprawia, że produkt zyskuje właściwości hipoalergiczne. Mata z kokosa pochłania wilgoć i wspomaga cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, z kolei pianka lateksowa zapobiega rozwojowi roztoczy. Materac kieszeniowy 80x200 łatwo utrzymać w czystości. Zaopatrzony jest w zdejmowany pokrowiec, który wystarczy wyprać w domowej pralce, by pozbyć się zanieczyszczeń. Korzystny stosunek jakości do ceny sprawia, że materac kieszeniowy 80x200 to dobra inwestycja.