Żeby szarość nabrała barw

Żeby szarość nabrała barw

Szary...kolor jeszcze do niedawna uważany za nijaki, a nawet przytłaczający. Nic dziwnego, że w aranżacjach wnętrz omijany był szerokim łukiem. Na szczęście od niedawna to się zmieniło, a wystrój wnętrz w tej tonacji jest jednym z najbardziej popularnych od lat. Jednak przyznać należy, że wymaga nieco pracy i zmysłu artystycznego. Wprawdzie jest doskonałą bazą, jednak jego piękno wydobywają meble głównie meble tapicerowane oraz odpowiednie dodatki. Z czym go zatem połączyć, żeby szarość nabrała barw?

Klasyka bieli i czerni

Szary to doskonałe dopełnienie klasycznego połączenia bieli i szarości. Zazwyczaj doskonale. W pomieszczeniach, w których dominują te kolory warto przełamać je odrobiną właśnie szarości. Idealnie sprawdzi się wygodna kanapa w tej tonacji. I uwaga dodatkowa - do takiego pomieszczenia warto wybrać meble tapicerowane o wyglądzie nieco glamour, które wprowadzają większe ocieplenie przestrzeni. Wśród godnych polecania znajduje się kanapa SIENA III. Jej dodatkowym atutem jest połączenie dwóch kolorów - białego i ciemnoszarego, dzięki czemu lepiej wkompnuje się w tego typu wnętrze. Natomiast jej forma ociepli wnętrze pełne ostrych kontrastów. Jako dodatek aranżacyjny idealnie pasować będą do niej fotele z serii USZAK - wygodny i komfortowy spełni oczekiwania każdego użytkownika. Dostępny jest w 25 kolorach, dzięki czemu można go dopasować do każdego wnętrza, nie tylko do szarości.

kanapa siela iii

Kanapa SIENA III – dwukolorowa wersja glamour

fotel uszak

Fotel USZAK – mała forma elegancji

Ostrość kontrastu w dodatkach

Z drugiej strony mamy inne rozwiązanie w zastosowaniu tej samej kolorystyki. W przypadku, gdy jednak głównym elementem wnętrza jest kolor szary np. na ścianach, a elementami, które mają go podkreślać są meble tapicerowane i inne elementy wystroju, warto przyjrzeć się odmiennym propozycjom. W oczy rzucić się może sofa Royal. To propozycja dla lubiących nowoczesność. Ta kanapa w kolorze krystalicznej bieli sprawdzi się idealnie w futurystycznych aranżacjach mieszkań ludzi sukcesu. Dla osób szukających do niej uzupełnienia, producent stworzył fotele w tej samej serii, zatem w identycznym wzornictwie. Jeden, czy dwa doskonale wypełnią pozostałą przestrzeń, tworząc jedność.

sofa royal

Sofa Royal

Żółty doda energii

Biel, czerń i szarość to właściwie klasyka nowoczesnych wnętrz. Ale przejdźmy do kolorów. Tutaj szary daje nam ogromną bazę do twórczości artystycznej i estetycznej, stanowi bowiem bazę do niezliczonej ilości barw. Zacznijmy zatem od ożywczych kontrastów.

Nic nie pobudza zmysłów i nie dodaje energii bardziej niż kolor żółty - barwa wiosennych żonkili, tulipanów i ciepłego, życiodajnego słońca. Tymczasem połączenie szarego i żółtego to jedna z najciekawszych i najlepszych propozycji. Szare ściany będę perfekcyjnym tłem, na którym meble tapicerowane w kolorze jaskrawej żółci nabiorą dodatkowej intensywności. Wystarczy spojrzeć na sofę BENITA (ZDJĘCIE). Dostępna w różnych kolorach - także bardziej stonowanych, jednak to właśnie ta jaskrawa żółć nadaje jej wyjątkowego charakteru, który dodatkowo wydobędą szare, spokojne ściany. Warto jednak zaznaczyć, że z takimi ostrymi barwami nie należy przesadzać. Wystarczy kanapa lub ewentualnie do tego odpowiednio dobrane fotele. Chociaż przy takim zestawie jeden element w zupełności wystarczy.

sofa benita

Sofa BENITA wprowadzi energię do Twojego domu

Nieco koloru w spokojnej tonacji

Natomiast dla tych, którzy chcą mieć przytulną wersję szarości, propozycją będą meble tapicerowane o bardziej stonowanej kolorystyce. Taką potrzebę zaspokoić może sofa MALMO z obiciem w pudrowym różu albo sofa MONTE, przy której można wybrać wśród ponad 100 różnych rodzajów obić.

kanapa malmo

Sofa MALMO zachwyca pudrowym różem

Do wyboru do koloru

Bezapelacyjnie szary to dobry wybór na porządną i długotrwałą bazę. Co więcej, łączy się z taką liczbą kolorów, że w każdej chwili można zmienić wystrój dodatkami bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych. Cóż...zatem do dzieła.