Stoliczku nakryj się - urok i wygoda wieczoru

Stoliczku nakryj się - urok i wygoda wieczoru

Wyobraź sobie. Zimowy wieczór, śnieg za oknem, Ty wyciągnięta na kanapie z kieliszkiem wina, czy gorącą, aromatyczną herbatą, a w ręku wciągająca książka. Oto idealna chwila odpoczynku, wymarzony moment spokoju i relaksu. A jeśli w myślach pojawi się jeszcze ława - funkcjonalna, na której wszystko masz w zasięgu ręki, robi się wręcz idyllicznie.

Funkcjonalność przede wszystkim

Nasz dom musi być przede wszystkim funkcjonalny i praktyczny. Oczywiście estetyczny, elegancki i przytulny również. Jednak to, czy jest nam w nim wygodnie jest najważniejsze. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie zaplanować dostępną przestrzeń.

Serce domu

W dzisiejszych czasach to nie kuchnia (jak to było kiedyś), ale “duży pokój”, czy też “salon” jest centralną częścią niemal każdego domu. To on jest świadkiem życia rodzinnego i towarzyskiego. Dlatego musi być pieczołowicie przygotowany do pełnienia tych funkcji.

W sam środek

A najważniejszym jego punktem jest zazwyczaj kanapa, czy sofa, bo gromadzi wszystkich najbliższych w jednym miejscu, daje wytchnienie i odpoczynek. Jednak na jej kompletną funkcjonalność wpływa mebel towarzyszący - ława. Niby prosty, zwykły mebel, a jednak niekoniecznie.

Co z estetyką

Oczywiście o jej niezastąpionej roli nie trzeba nikogo przekonywać. A co z elegancją? Jeszcze do niedawna ławy, czy też ławostoły, jako relikty poprzedniej epoki nie kojarzyły się zbyt dobrze. Jednak po zmianie nazwy zwyczajowej na “stoliki kawowe” nasze ich postrzeganie również uległo zmianie. Tym bardziej, że współczesne rozwiązania sprawiają, że niektóre z nich to perełki designu. Takie propozycje, jak ławy Link, Klara, czy Porto same w sobie stanowić mogą ozdobę całego pomieszczenia.

Ława link

Ława LINK – lekkość, prostota i elegancja Ława PORTO to reprezentant nowoczesnej klasyki

Miękka strona stolika

Niekwestionowanym hitem ostatnich lat są stoliki kawowe w postaci pufy, a raczej pufy w funkcji ławy. Jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie. Jeśli dopasujemy je do kanapy, czy sofy otrzymamy spójny wystrój, którego cechuje klasa i wrażenie przytulności. Wystarczy przyjrzeć się jak wygląda zestawienie pufy Avesta z kanapą z tej samej serii. W takim układzie może ona stanowić dodatkowe miejsce do siedzenia lub przejąć funkcję ławy. Rozwiązanie proste, funkcjonalne i eleganckie.

Pufa AVESTA

Pufa AVESTA może być wykorzystana także jako stolik kawowy

Praktyczna strona życia

A dla typowych racjonalistów z nutą estetyki możemy zaproponować pufy z serii Areo. Oto mebel z serii 3 w jednym. Zyskujemy miejsce do siedzenia, do postawienia przekąsek i schowek na drobne szpargały, dzięki czemu pomaga utrzymać porządek w salonie.

Dla lubiących tradycję

Ci, których pufy w funkcji ławy nie przekonują, zawsze mogą wybrać wśród bardziej tradycyjnych rozwiązań w nieco bardziej nowoczesnej odsłonie. Propozycje z serii Togo, Alvaro, Sky spełnią te oczekiwania w każdym szczególe. Jednak warto też zwrócić uwagę na nieco nowocześniejsze rozwiązania - implementację schowków w projektach. Dzięki temu takie ławy, jak Sweden i Nordi pozwalają ukryć przed oczami gości stos długopisów, notatników, gazet, czy książek. Wszystko za sprawą niewielkich szuflad stanowiących doskonałe miejsce do przechowywania.

Ława SWEDEN

Ława SWEDEN z praktyczną szufladą

Dla każdego coś dobrego

Rynek aż roi się od ofert i projektów, dzięki czemu każdy znajdzie stoliki kawowe odpowiadające jego potrzebom, wymaganiom, gustom i możliwościom. Na szczęście dzisiaj nie ma granic w aranżacji - poza oczywiście wielkością powierzchni. Jednak przy tak niezliczonej liczbie projektów nawet to przestało być już problemem.