Funkcjonalny pokój dziecka - wyzwanie rodzicielskie (odsłona druga)

Funkcjonalny pokój dziecka - wyzwanie rodzicielskie (odsłona druga)

Tak, jak obiecaliśmy kilka wpisów temu, wracamy z obszernym tematem pokoju dla dziecka. Chociaż to mała, kilkuletnia istotka, wymagania, co do przestrzeni ma niewspółmiernie duże. Pokój dziecka musi spełniać tak wiele funkcji: miejsce do spania, nauki, a także jako magazyn dla niezliczonej liczby zabawek. Łóżka dla dzieci i idealne biurka dopasowane do każdej przestrzeni przedstawiliśmy już w pierwszym wpisie. Czas na dalsze wskazówki.

Największy problem - gdzie to wszystko pomieścić?

Tutaj problem aranżacyjny może być nieco większy lub odrobinę mniejszy. Jeśli mówimy o kilkuletnich dzieciach, to ubrania nie stanowią aż takiego wyzwania. Rosną tak szybko, że po pierwsze kupno niezliczonej ilości bluzek, bluz, czy spodni mija się z celem. Po drugie, nie trzymamy ich dłużej niż to konieczne, bo “może kiedyś się przydadzą”. Dzieci z nich wyrastają, a my się ich pozbywamy. Z nastolatkami sprawa jest zupełnie inna - zwłaszcza nastolatkami. Tutaj ubrania - ich marka i ilość grają pierwsze skrzypce. I potrzeba miejsca, żeby je przechować.

Rozwiązanie - szafy

Z jednej strony to propozycja oczywista, jednak już wybór nie jest tak jasny. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami niewielkich “M”. W takich przypadkach szafy muszą pomieścić niezliczone ilości ubrań i różnych szpargałów. W przypadkach, gdy ilość dostępnego miejsca jest bardzo ograniczona, z pomocą przychodzą szafy narożne. Ich największą zaletą jest fakt, że zarówno w przenośni, jak i w rzeczywistości wykorzystują każdy kąt przestrzeni. Jednocześnie są niezwykle pojemne drążki na ubrania, półki są w stanie pomieścić ogromne ilości rzeczy. Co więcej, szafy narożne są głębokie, że potrafią ukryć rzeczy większych rozmiarów (różnego rodzaju pudła z zabawkami, czy butami), które nie zmieszczą się nigdzie indziej. Wystarczy spojrzeć na propozycję z serii MOBI. Już na pierwszy rzut oka łatwo ocenić, że jest to funkcjonalne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w małych pokojach, zarówno kilkuletnich brzdąców, jak i nastolatków, u których ubrań przybywa niemal z każdym dniem.

Szafa MOBI

Szafa MOBI to mała, osobista garderoba

Rozwiązanie numer dwa - garderoby

Ale absolutnie nie mówimy tu o osobnych pomieszczeniach. Doskonale wiemy, że zazwyczaj nie ma na nie miejsce. Ale istnieją rozbudowane szafy narożne, takie jak garderoby TABLO -TA1, które obok tradycyjnych półek i drążków, mają także wbudowane szuflady komody. Co więcej na zewnątrz znajdują się dodatkowe półki, które mogą zostać wykorzystane na książki, pamiątki, czy inne szpargały. Garderoby to po prostu połączenie kilku mebli w jednym, zatem poza łóżkiem i biurkiem w zasadzie nie potrzeba nic więcej.

Garderoba TABLO

Garderoba TABLO

Rozwiązanie numer trzy - komody

Są one uzupełnieniem szaf. Nie stanowią głównego miejsca przechowywania, jednak są bezcenne jako miejsce na bieliznę. Ale też w przypadku kilkulatków komody mogą stanowić wsparcie przy przechowywaniu licznych zabawek, samochodów, pluszaków, klocków itp., których ilość bywa wręcz przytłaczająca. A jeśli część z nich usuniemy na chwilę z oczu dziecka, szybko się nimi nie znudzi.

Porządek ponad wszystko

Bo o niego właśnie chodzi. Bo w przyjemnym, schludnym i uporządkowanym otoczeniu, żyje się po prostu lepiej. A to już naukowo udowodnione.