Komfortowa sypialnia w niewielkim pomieszczeniu

Komfortowa sypialnia w niewielkim pomieszczeniu

Możliwość wyspania się i wypoczęcia w wygodnych warunkach pozytywnie wpływa na samopoczucie człowieka, a także na jego zdrowie. Bardzo ważne jest więc, aby urządzić sypialnię w sposób świadomy. To pomieszczenie powinno ułatwiać wejście w stan odprężenia. Dzięki temu co rano będziesz miał więcej energii i chęci do życia. Jak zatem urządzić sypialnię, szczególnie kiedy masz niewiele miejsca do dyspozycji?

Mądry dobór kolorów

Jedną z podstawowych kwestii, niezależnie od tego, jakie pomieszczenie chce się wyposażyć, jest wybór barw. To, jakie będą kolory ścian i sprzętów wpłynie bowiem na odbiór danego wnętrza oraz na emocje, które będzie ono wywoływać. Sypialnia nie powinna być akurat utrzymana w zbyt żywych i jaskrawych odcieniach. Zamiast koić nerwy i przygotowywać organizm do zaśnięcia, będą one dodatkowo pobudzać. To może zaś uniemożliwiać zaśnięcie.

Szczególnie ważny jest w tym kontekście dobór kolorów ścian. Mogą być one na przykład pastelowe. Ważne, aby nie stosować zbyt wielu wzorów i barw, ale również, aby nie były one zbyt ciemne, gdyż to może przytłaczać. Zamiast malować cały pokój na brązowo, warto zrównoważyć ten kolor, malując na przykład część ścian na biało albo decydując się na kremowe meble. Warto mieć to na uwadze szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, gdyż ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń. Dzięki takim przemyślanym decyzjom sypialnia będzie wyglądała naprawdę stylowo, a jednocześnie będzie sprzyjać nocnemu odpoczynkowi, jak i relaksowaniu się po dniu pracy.

Najważniejszy mebel w sypialni

Nie da się zaprzeczyć, że najważniejszym wyposażeniem sypialni jest łóżko. Na tym meblu nigdy nie powinno się oszczędzać, gdyż to przede wszystkim od jego jakości zależy komfort snu. Nie należy więc dokonywać wyboru łóżka pod wpływem chwili i po ocenie wyłącznie jego wyglądu. Najlepiej dowiedzieć się, z czego produkt jest wykonany albo pojechać do sklepu stacjonarnego i obejrzeć go na żywo.

Znaczenie mają także takie parametry, jak długość i szerokość. W sytuacji, w której pokój jest mały, również warto zapewnić sobie optymalną szerokość i długość materaca, nawet kosztem rezygnacji z części innych mebli. Jeśli kupujesz łóżko pojedyncze, to przyjmuje się, że aby wygodnie się wyspać, człowiek dorosły potrzebuje przestrzeni o długości dwustu centymetrów oraz szerokości osiemdziesięciu centymetrów. Z kolei, wybierając mebel dla siebie i małżonka, powinieneś szukać wyrobu o szerokości co najmniej stu czterdziestu centymetrów, aby każde z Was miało po minimum siedemdziesiąt centymetrów własnej przestrzeni do spania. Kluczową rolę odgrywają także inne cechy materaca. Przed zakupami dobrze jest więc zorientować się, jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi twardościami tego elementu i jakie parametry są dla Ciebie najlepsze. Jedni wolą bowiem twarde materace, inni miękkie, a jeszcze inni cenią sobie pośrednie rozwiązania. Wiele rodzajów łóżek i materaców znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zestawy czy pojedyncze elementy wyposażenia?

Pozostaje jeszcze pytanie, czy lepiej wybierać zestawy mebli, czy szukać ich pojedynczo. Naszym zdaniem w przypadku niewielkiej sypialni, wygodniej jest szukać wyposażenia niekoniecznie z jednej linii produktowej. Dzięki bazowaniu na różnych rozwiązaniach często łatwiej bowiem dopasować meble do metrażu pomieszczenia.