Stylowa i praktyczna toaletka – podpowiadamy, jaką wybrać

Stylowa i praktyczna toaletka – podpowiadamy, jaką wybrać

Wykonanie pięknego makijażu to nie tylko kwestia umiejętności. Równie ważne są warunki, w których się malujemy – rodzaj oświetlenia i wielkość lustra, pozycja, którą przybieramy. To wszystko sprawia, że nowoczesna toaletka to niezbędny mebel w sypialni każdej miłośniczki makijażu. Znacznie poprawi wygodę podczas malowania się, pomoże w organizacji ulubionych kosmetyków, pozwoli dostrzec więcej szczegółów. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać mebel spełniający wszystkie nasze oczekiwania.

Toaletka do sypialni a przestrzeń – jak wygospodarować miejsce?

Wbrew pozorom stolik do makijażu nie musi mieć dużych rozmiarów. Możemy wkomponować go z łatwością nawet w małą sypialnię. Na rynku dostępne są toaletki wbudowane w biurko lub chowane w szafie. Dzięki temu rozwiązaniu podniesiemy komfort podczas codziennego nakładania makijażu, a jednocześnie nie stracimy cennej przestrzeni.

Toaletka z oświetleniem wbudowanym w ramę wymaga więcej miejsca. W tych modelach konstrukcja przyjmuje większe rozmiary, przez co nie nadaje się do małych przestrzeni. Jeśli jednak posiadamy przestronną sypialnię, nie wahajmy się zainwestować w ten model. Pomoże on zbudować przytulną atmosferę, a jednocześnie stanowi ważną funkcję podczas codziennego malowania się.

Popularne style toaletek do sypialni

- Nowoczesna toaletka do makijażu. Proste kształty, minimalistyczny styl, pełna uniwersalność. Meble tego typu doskonale sprawdzają się w każdej przestrzeni urządzonej z myślą o elegancji i surowym pięknie. Nowoczesne toaletki występują w neutralnych barwach, przez co dobrze dopasują się do naszych mieszkań.

- Toaletka do sypialni retro. Tradycyjna wersja tego mebla z lustrem w kształcie półkola i wygiętymi nóżkami doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach typu vintage. Nada rustykalny, przytulny charakter wnętrzu i pomoże w zbudowaniu atmosfery bezpieczeństwa i odpoczynku.

- Toaletka z trzema lustrami. To wybór dla posiadaczek dużej przestrzeni. Lustra boczne z możliwością regulacji umożliwiają jednoczesne sprawdzenie wyglądu z półprofilu. Dzięki temu łatwo dostrzeżemy każdą drobną asymetrię w makijażu i ocenimy efekt. Toaletka kosmetyczna tego typu zajmuje najwięcej miejsca, dlatego sprawdzi się najlepiej w dużych sypialniach.

- Toaletka wbudowana w ścianę. Propozycja dla tych, którzy posiadają wiele kosmetyków i akcesoriów do makijażu. Świetnie sprawdzi się także w małych mieszkaniach. Kosztem zmniejszonej przestrzeni do pracy zyskujemy miejsce na przechowywanie. Dobrym pomysłem jest także wbudowanie toaletki w szafę lub połączenie jej z biurkiem. Ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni pozwoli zmieścić wszystkie potrzebne elementy.

Jaki kolor toaletki wybrać?

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia doboru odpowiednich barw. Choć obecnie na rynku dostępne są meble w przeróżnych kolorach, to kilka z nich cieszy się największą popularnością. Często wybierane opcje cenione są ze względu na ich uniwersalność, piękny wygląd lub efekt, jaki wywołują w pomieszczeniu. Warto przypomnieć kilka ogólnych zasad, którymi powinniśmy się kierować w doborze koloru najlepiej komplementującego sypialnię. Pamiętajmy jednak, że ostateczną decyzję podejmujemy na podstawie naszego indywidualnego stylu. Pomieszczenie jest odzwierciedleniem własnego poczucia estetyki.

- Biała toaletka. Ze względu na swoją uniwersalność jest to jedna z najczęściej wybieranych wersji kolorystycznych. Biel sprawdzi się świetnie w każdym wnętrzu. Szczególnie dobrze wypada w sypialniach minimalistycznych i nowoczesnych. To dobry wybór, jeśli planujemy budować atmosferę za pomocą dodatków. Urok białej toaletki tkwi w tym, jak łatwo wkomponuje się w przestrzeń. Aby przełamać surowość stylu, udekorujmy mebel roślinami lub gustownie wyeksponowanymi akcesoriami.

- Toaletka do makijażu w kolorze drewna. Najbardziej popularna wersja tego mebla sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dobrze wygląda zwłaszcza we wnętrzach urządzonych w stylu retro. Jeśli zależy nam na nowoczesnym looku, wybierzmy raczej toaletkę do sypialni o matowym wykończeniu, o prostych i geometrycznych kształtach.

Mebel wykonany na wysoki połysk, z finezyjnie zaokrąglonymi krawędziami, sprawdzi się lepiej w pomieszczeniu w typie vintage.

- Czarna toaletka kosmetyczna kojarzy się z elegancją i wyrafinowaniem. Mebel w tej barwie doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i industrialnych wnętrzach. W połączeniu z bielą i szarością ścian wykreuje atrakcyjny dla oka kontrast. Jako element wystroju pomieszczenia urządzonego w ciemnych barwach pomoże zbudować atmosferę tajemnicy.

- Toaletka z lustrem w zdecydowanym kolorze. To rozwiązanie przypadnie do gustu miłośnikom ekstrawagancji. Dobrze nada się również do wnętrz urządzonych w tonach szarości, bieli lub czerni, przełamując ich monotonię. Najlepszy efekt uzyskamy jednak, dobierając toaletkę do sypialni w kontrastującym kolorze. W połączeniu z dyskretnymi akcesoriami w podobnych barwach wykreujemy tym samym ciekawą i zrównoważoną atmosferę.

Toaletka z oświetleniem – wybieramy odpowiednie natężenie światła

Wygodny i pięknie wykonany mebel to jednak nie wszystko, czego potrzebujemy. Najbardziej istotną kwestią jest dobór odpowiedniego oświetlenia toaletki z lustrem. Głównie od tego zależy efekt makijażu. Zbyt zaciemnione stanowisko zwiększa szansę na to, że nałożymy kosmetyki nierówno i asymetrycznie. Tylko przy odpowiednim oświetleniu dokładnie ocenimy swój wygląd – w przeciwnym wypadku istnieje możliwość, że pomalujemy się za mocno.

Rynek wychodzi naprzeciw tym potrzebom. W ofercie sklepów toaletka z oświetleniem wbudowanym w ramę lustra to częsty widok. Równomiernie padające światło pozwoli wykonać dokładny makijaż. To zdecydowana przewaga nad innymi modelami. Zaletą toaletek do makijażu bez wbudowanego oświetlenia jest możliwość samodzielnego dopasowania zarówno natężenia, jak i barwy światła. Wymaga jednak od nas zmysłu estetyki, dzięki któremu uzyskamy spójny wystrój pokoju. Wiele osób decyduje się na to właśnie rozwiązanie.

Pamiętajmy o tym, by zawsze malować się w świetle jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Dzięki temu zobaczymy dokładnie, jak wyglądamy w makijażu, zanim opuścimy mieszkanie. Zarówno zbyt ciepłe, jak i za zimne oświetlenie zaburzy postrzeganie barw i utrudni dobór prawidłowych odcieni kosmetyków. Zadbajmy także o to, by natężenie światła było mocne, ale nie oślepiające. Zbyt intensywne oświetlenie męczy wzrok i przeszkadza w nakładaniu makijażu. Efekt może również wyglądać inaczej, niż w świetle o średnim nasileniu.

W toaletce kosmetycznej możemy przechowywać ulubione cienie i akcesoria do makijażu. Ten mebel występuje w wielu stylach i odmianach – dzięki temu na pewno znajdziemy coś pasującego do naszego wnętrza. Niezależnie od tego, czy makijażem zajmujemy się profesjonalnie, czy też zależy nam jedynie na wygodzie podczas codziennego nakładania kosmetyków – toaletka z lustrem pomoże w organizacji i dokładnym malowaniu się. W ofercie sklepów znajdziemy wiele modeli różniących się rozmiarem, kolorem i stylem wykonania. Dzięki temu nie musimy uciekać się do kompromisów podczas wykańczania mieszkania. Toaletka do sypialni doskonale dopełni wnętrze i pozwoli cieszyć się nową jakością makijażu.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Duży narożnik czy kanapa z fotelami co wybrać?
Salon z dwoma sofami stwórz przytulny kącik wypoczynkowy
Jak zaaranżować hokery?
Charakterystyka stylu vintage
Szafki kuchenne z szufladami czy półkami?
Jak sprawdzić, czy meble są dobrej jakości?
Jak dobrze łączyć ze sobą meble tradycyjne i nowoczesne?
Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?
Wnętrze w stylu japandi
Dywan w salonie – jak wybrać jego rozmiar i kształt?
Drzwi przesuwne – oszczędność miejsca i elegancja
Biurko dla nastolatka co zwrócić uwagę?
Jak zachować czystość w domu – triki i porady
Łóżko dla dziecka – zadbaj o wygodę swojej pociechy
Modny balkon – trendy na 2022 rok
Jak urządzić duże pomieszczenie?
Wybieramy idealny stolik kawowy
4 zasady, jak dbać o meble drewniane, aby wyglądały doskonale przez wiele lat
Styl urban jungle
Podnóżek - zbędny dodatek czy uniwersalny mebel?


Komentarze